26 Aralık 2013 Perşembe

Fatih Balkan : 2014′te Rekabet Artacak, Müşteri Memnuniyeti Öne Çıkacak

E-ticaret alt yapı sağlayıcılarından PlatinMarketgeçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sezonu değerlendirdiğimiz 13/14 dosyamızın konuğu oldu. Şirketin kurucularından olan ve genel müdürlüğü görevini sürdüren Fatih Balkan ile geçtiğimiz seneyi, önümüzdeki dönemi ve sektörün gidişatını değerlendirdik.


Fatih BALKAN - PlatinBOX Genel Müdürü Fatih BALKAN – PlatinBOX Genel Müdürü


2012′ye kıyasla Türk e-ticaret sektöründe 2013 yılında neler değişti? Geçen sene yaşanan büyüme sizce bu sene de devam etti mi?


Ülkemizde internet kullanıcı sayısının artışına paralel olarak, e-ticaret kanalı ile alışveriş yapan kişi sayısındaki artış sektörün pazardaki payını büyük oranda arttırdı. E-ticaret sistem sağlayıcılar için ise bu durum artışla aynı oranda paralellik göstermese de, geçmiş yıllara oranla sanal mağaza sayısında artış ve müşteri memnuniyetine yönelik artı kalite getirdi.


Kalkınma Bakanlığı’nın, İnternet Girişimciliği ve E-ticaret konulu 2013 araştırmasında da ülkemizde internet kullanıcı sayısının 37 milyona ulaştığı belirtildi. BKM verilerine göre e-ticaretin büyümesinde bir gösterge olarak kabul edilen internetten yapılan kartlı ödemelerde, Avrupa ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke, Türkiye oldu.


Yazının devamı için tıklayınız.Fatih Balkan : 2014′te Rekabet Artacak, Müşteri Memnuniyeti Öne Çıkacak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder