28 Aralık 2013 Cumartesi

Fortune Türkiye’nin 40 Yaş Altı 40 Listesinde Kaç E-Ticaret Şirketi Kurucusu Var ?

Fortune Türkiye’nin 40 Yaş Altı 40 Listesinde 6 E-Ticaret Şirketi Kurucusu Yer Alıyor.


fotograf-fortuneFortune  Türkiye Dergisi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ve iş dünyasının başarılı isimlerini bir araya getirdiği “40 yaş altı 40 yönetici” listesinde Türk e-ticaret sektöründen 6 şirketin kurucu ve CEO’ları yer alıyor. Listenin ilk sırasında ise Trendyol‘un Kurucu Ortağı Demet Mutlu (31) var. Bu da sektörün ne kadar dikkat çektiğinin göstergesi olmalı.

Fortune Türkiye’nin listesindeki ilk beş sıralamasında da yine Türk e-ticaret sektörünün büyüklüğünü ispat eder şekilde üç e-ticaret şirketinin kurucularını görüyoruz. Markafoni‘nin Kurucu Ortağı Ahmet Emre Sarı (34) listede 3. sırada yerini alıyorken, Yemeksepeti‘nin Kurucu Ortağı Nevzat Aydın (36) ise 40 yaş altı 40′ta 4. sırada.

Listenin geri kalanında yer alan e-ticaret şirket kurucuları ise şöyle;

7 – Emre Aydın (34), Çiçek Sepeti Kurucusu

16- Gülfem Toygar (35), Limango CEO’su

20 – Hakan Baş (29), Lidyana CEO’su

İnternet sektöründen tanıdığımız isimler de bu listede yer alan Türk yöneticiler arasında bulunuyor. 12. sırada Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal (36), 17. sırada Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz (39), 18. sırada Peak Games‘in Kurucu Ortağı Sidar Şahin (32), 26. sırada Mekanist.net CEO’su Alper Tekin (34) yer alıyorken, 36. sırada da Enuygun.com‘un Kurucusu Çağlar Erol (39) yer almakta.

Fortune Türkiye, 40 yaş altı yöneticileri seçerken güç, etki, inovasyon ve şöhret olmak üzere dört ana unsuru göz önünde bulundurmuş. Güçlü işler kurmuş ve kendi alanlarında büyük etki yaratmış, önemli yenilikler gerçekleştiren kişileri değerlendirerek, genç işadamları derneklerine, İK ve danışmanlık sitelerine, head-hunter’lara, sektörel derneklere ve son olarak halkla ilişkiler şirketlerine başvurup aday isimleri toplayan Fortune Türkiye, herbir yöneticinin öz geçmişini de inceleyerek bu en başarılı genç iş adamları listesini hazırlamış bulunuyor.


Kaynak : eticaretmag.com/fortune-turkiye-40-kasim-2012/Fortune Türkiye’nin 40 Yaş Altı 40 Listesinde Kaç E-Ticaret Şirketi Kurucusu Var ?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme