16 Aralık 2013 Pazartesi

Pozitron Tarafından Türkiyenin Digital Cüzdan Haritası Yayınlandı

1427615_300Pozitron, Türkiye’nin dijital cüzdan haritasını incelediği raporunu yayınladı. Raporda Türkiye’deki dijital cüzdan trendi ve m-cüzdan ile e-cüzdan olarak hizmet veren ödeme sistemleri inceleniyor.


Pozitron, raporunda Türkiye’de 67 milyon mobil kullanıcı olduğunu ve akıllı cihazları olan kişilerin günde en az bir kere mobilden internete bağlandığını söylüyor. E-ticaret başta olmak üzere birçok sektörün mobilden hizmet vermesiyle birlikte Türkiye’de bir ödeme sistemi olarak dijital cüzdan trendinin yavaş yavaş oturmaya başladığını belirtiyor.


2012′den beri birçok dijital cüzdan Türkiye’de de yerini almaya başlamasına rağmen birçok mobil internet kullanıcısı dijital cüzdanın ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmiyor. İşte Pozitron mobil kullanıcıların kafalarındaki soru işaretlerini aydınlatmak ve belirsizlik bulutlarını dağıtmak için dijital cüzdan kavramını raporunda detaylıca inceleyerek alt türleri olan m-cüzdan (mobil cihazlardan ulaşılabilen dijital cüzdan) ve e-cüzdanı (web üzerinden ulaşılabilen dijital cüzdan) tüketicilere anlatıyor.


dijital-cuzdan-nedir-590x835Pozitron Tarafından Türkiyenin Digital Cüzdan Haritası Yayınlandı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme