31 Mart 2014 Pazartesi

E Ticaret Sitelerinde Domainin Etkisi

e-ticaret domainE Ticaret sitesi sahibi bir çok firma, ürünlerinin satışını reklam kampanyalarına belli bir miktar bütçe ayırarak yapmaktadır. Bu firmalar yapmış oldukları reklam kampanyalarına oranla çoğu zaman istedikleri satış oranını yakalayabilmektedirler. Ancak bütün firmalarının böyle bir bütçesi yoktur. Özellikle yeni açılan e ticaret firmaları düşük bütçeler ile ayakta durmaktadırlar.


Bugün sizlere e ticaret sitesinde domainin etkisininden bahsedeceğiz. Bu etki alanı ile belkide reklam vermeden nasıl üst sıralara çıkarak ürünlerinizin satışını gerçekleştirebileceğinizi anlatacağız.


E Ticaret Sitelerinde Domain

Aslında bir e ticaret sitesi için en önemli kriterlerden biri domain seçme işlemidir. Anahtar kelimeniz ile eşleşen ve akılda kalıcı bir domaine sahip olmak e ticaret sitesinin altyapısını güçlendirmek için oldukça gereklidir. Domain E Ticaret sitesinde satışı yapılan ürünlerin google, bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak açısından oldukça önemlidir. Seçeceğiniz domain adresi ile arama motorları sizi satışını yaptığınız ürün kategorilerinde daha üst sıralara taşıyacaklardır.


Anahtar Kelime

Domaininizin içerisinde mutlaka anahtar kelimeniz geçmelidir. Örneğin cep telefonu ve cep telefonu aksesuarlarının satışını yapacağınız bir e ticaret sitesi açacaksınız. Satın alacağınız domaininizin içerisinde mutlaka cep telefonu kelimesi geçmelidir. Bu bir zorunluluk değildir ancak arama motorlarında üst sıralara çıkmak için size oldukça büyük bir avantaj sağlayacaktır.


Domain Tarihi

Satın alacağınız domaini eğer bulabiliyorsanız eski tarihli bir domain olmasında büyük bir fayda var. Çünkü arama motorları eski domainleri yeni kayıt edilen domainlerden daha fazla değer kılmaktadır. Bu nedenle eğer mümkün ise satın alacağınız domain adres bir kaç yıldan eski olmalıdır. Bu size rakiplerinizin karşısında büyük bir avantaj sağlayacaktır.


Akılda Kalıcı Olsun

Domaininiz mutlaka akılda kalıcı olsun. Anahtar kelimeyi hedefliyor diye zor okunup yazılan, hafızada kalmayan domainleri satın almaktan kaçının. Seçeceğiniz domain e ticaret sitenizin kimliği olacaktır ve müşterileriniz eticaret sitenizi bu kimlik ile tanıyacaktır. Bu nedenle domain satın alınırken çok detaylıca düşünülmelidir. Çok uzun olmamalı Domain içerisinde “-” işareti ve gereksiz sayılar geçmemeli


Com.tr Uzantılı Domainler

Eğer ticaret odası kaydınız var ise veya firmanızın ismini patentledi iseniz mümkünse com.tr uzantılı bir domain alın. Com.tr uzantılı domainler arama motorlarının gözünde daha değerlidir.


Domain adresi satın alırken mutlaka yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurun. Eğer sormak istediğiniz bir şey varsa lütfen sormaktan çekinmeyin..E Ticaret Sitelerinde Domainin Etkisi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder