27 Temmuz 2014 Pazar

Amazon Twitter Üzerinden Satışa Başladı

Amazon satıcılara özel olarak geliştirdiği mobil uygulamasını tanıtmıştı. iPhone’a özel olarak geliştirilen uygulama ile Amazon üzerinden devamlı olarak satış yapan satıcılar ürünlerini mobil cihazları ile listeleyebiliyorlardı. İnternet satışlarında yüzde 20 büyüyenşirket, yeni bir uygulamaya imza atarak Twitter üzerinden alışveriş yapma olanağı sunuyor.


Yeni uygulama ile Amazon ve Twitter hesaplarını eşleştiren kullanıcılar, Amazon’un ‘Your Social Setting’ sayfasında perakende sitesine ‘Hesap Seçeneği’ ile bağlanabiliyor. Kullanıcılar, ABD’de Amazon ve Twitter hesapları aracılığıyla #AmazonCart hastag’ini kullanarak Amazon.com’un ürün sayfasından alışveriş yapabiliyor. İngiltere’de ise #AmazonBasket başlığını kullanarak istenilen ürünler Amazon.co.uk üzerinden satın alınabiliyor. Türkiye’de son dönemde sosyal medya yasaklarıyla gündeme gelen Twitter bu yeni özelliğini Amazon.com ile birlikte sunuyor. Böylece Twitter üzerinden de trafik sağlanıyor.


Şimdilik sadece ABD ve İngiltere’de kullanıcıların kullanıma açılan uygulamanın, diğer ülkelerdeki satıcılar için ne zaman kullanıma açılacağı da henüz bilinmiyor.


Kaynak: Eticaretmag.comAmazon Twitter Üzerinden Satışa Başladı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder