19 Ekim 2014 Pazar

Doğan Online hangi e-ticaret sitesine talip oldu?

Doğan Online çatısı altında bulunan Daybuyday’ı kapatırken bir siteye de talip oldu. İşte o site:


44037E-ticaret sitelerinde yaprak dökümü devam ediyor. Bu arada Doğan Online, Daybuyday’ı kapatırken bir siteye de talip oldu…


E-ticaret sitelerinde yaprak dökümü devam ediyor. İki yıl önce hızlı çıkış yapan birçok e-ticaret sitesi hakkında bugünlerde hiç iyi haberler almıyoruz.


Geçen yılın son günlerinde bir dönemin popüler giyim alışveriş sitesi Daybuyday’ın kapandığı bilgisini aldık. Mart 2011’de Doğan Online ve Vakko’nun işbirliğiyle kurulan site 16 Aralık’ta müşterilerine kapandığı bilgisini gönderdi.


Doğan Online çatısı altında bulunan Hepsiburada.com’un, Daybuyday’ın marka ve ürünlerinin satışını sürdüreceğini belirtelim.


Bu arada Doğan Online’ın, Daybuyday’ı kapatırken Limango’yu satın almaya hazırlandığını duyduk. Bilindiği üzere 2007 yılında Almanya’da kurulan Limango’yu 2009’da Otto Group satın almıştı. Otto’nun Türkiye’den çıkmaya hazırlandığı söyleniyor. Limango’nun reklamlarının Doğan Grubu’nun Hürriyet sitesinde yayınlanması da sektörde bu yakınlaşmanın habercisi olarak algılanıyor. Yeni yılla birlikte gerçekleştirilen Limango’daki yönetim değişikliği de “Limango satışa hazırlanıyor” tezlerini güçlendiriyor.


Limango Genel Müdürü Gülfem Toygar ise, 2014’te kariyerine eBay Ülke Müdürü olarak Gittigidiyor.com sitesinin saflarında devam edecek.


Toygar’ın ayrılmasıyla boşalan Limango Türkiye Genel Müdürlüğüne Ahmet Erten getirildi. Erten kuruluşundan beri Limango Türkiye’nin CFO’su olarak görev yapıyordu. OGLI e-Solutions Platfom Genel Müdürü Umur Özkal ile birlikte Otto Group’un Türkiye’deki faaliyetlerinden sorumlu olacaklarını da belirtelim.


Para DergisiDoğan Online hangi e-ticaret sitesine talip oldu?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme