27 Ekim 2014 Pazartesi

E-ticaret için kolay seo ipuçları

E-ticaret için kolay seo ipuçları


SEO çeşitli faktörler ile sitenizin arama motorlarındaki sırasını etkileyen bir bileşendir. SEO Hakkında adlı konumuzdan daha detaylı bakabilirsiniz. Bu bileşen Google adwords ve Google analistic yöneterek ve aynı zamanda meta etiketlerini kontrol ederek e-ticaret siteniz için daha da etkili kullanılabilir. Burada kendinizin kolayca uygulayabileceğiniz 5 önemli SEO etkeninden bahsedeceğiz.


seo1. Sayfanızdaki konuları birbiri ile bağlayarak iç linkler oluşturun. Örneğin bizim bu sayfada yaptığımız gibi. SEO Hakkında kısmına fare ile tıkladığınızda sizi SEO Hakkında adlı konuya yönlendirecek. Bu şekilde bağlantılar oluşturun.

2.Ürün eklerken, hazırladığınız metin içine anahtar kelimeler koyun. Mesela Asus bilgisayar satan bir site. Tüm ürünlerin metin içeriğinde “Asus bilgisayar, Asus bilgisayar parçası, Asus bilgisayar ekranı” şeklinde yaparak benzer içerik ile arama motorlarında üst seviyelere çıkabilir. Buradaki mevzu “asus bilgisayar” ın her sayfada geçmesi. Sizde arama motorlarında hangi kelimeler ile üst seviyede çıkmak istiyorsanız. Anahtar kelimenizi veya kelimelerinizi her ürün içeriğine koymaya çalışın.

3. Orjinal içerik çok önemlidir. Diğer sitelerden kopyala yapıştır yapmak size fayda vermez. Tam tersine zarar verir. Arama motorlarındaki sıralamanızda düşer. Burada en önemli olay sizin kendi içeriğinizi oluşturmanız.

4. E-ticaret sitenize bir blok sayfası oluşturun. Ve buradan müşteriler ile iletişime geçin. Güvenilir bir site her zaman tercih edilir.

5. Sağlıklı bir sosyal medya yaklaşımı. Sosyal medya her yönü ile iyi kullanılmalı ve takip edilmelidir.
E-ticaret için kolay seo ipuçları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder