2 Ekim 2014 Perşembe

Taksit bitecek söylentisi satışları harekete geçirdi

Ekran-Resmi-2013-10-21-14.40.28Kredi kartıyla alışverişte taksit sayısının azaltılması Aralık ayında özellikle teknolojik ürünlere ilgiyi arttırdı. Bazı tüketiciler, taksit sayısının azaltılacak olması nedeniyle alımlarını öne çekti


Kredi kartıyla taksitli alışverişe sınırlama getirilmesine yönelik düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulunan perakende sektörü temsilcileri, e-ticaretin bundan olumsuz etkilenmesini beklemediklerini söyledi. Bir e-ticaret şirketinin Genel Müdürü ve Yönetici Ortağı Kaan Dönmez, konuya ilişkin şunları söyledi: “Bir iki ay bocalama dönemi olabilir ancak tüketimi ciddi anlamda etkilemesini beklemiyoruz. Taksitlerin fonlanmasını bankalar ve üye işyerleri üstleniyor, bu da bizim maliyetlerimiz üzerinde büyük bir yük oluşturuyor. Rekabetin bizleri getirdiği noktada 12 taksit ile satış yapmak zorundayız. Taksit sayısının azalması maliyetler konusunda daha pozitif bir tablo oluşturabilir.”


‘Taksit bitti’ söylentisi satışları arttırdı


Yeni düzenlemeyle oluşan ‘Taksit bitti’ düşüncesinin Aralık ayındaki ciroları yukarı yönlü etkileyeceğini belirten Dönmez, “Bu tasarı medyada çok yankı buldu. Birçok tüketici taksit bitti sanarak bizi arıyor. Aslında bugün için değişen bir durum yok. Taksit bitecek beklentisi Aralık ayında sektördeki oyuncuların cirosunu yukarı yönlü etkileyecektir. Söylentilerden beri biz ciromuzda yüzde 20’ler civarında artış görüyoruz. Taksit bitecek beklentisi şu aşamada tüketimi artırdı diyebiliriz” dedi.


Taksit bitecek söylentisi satışları harekete geçirdi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme