12 Haziran 2016 Pazar

Sosyal Medya Pazarlamasında Sevilen İçerikler

Sosyal Medya Pazarlamasında Sevilen İçerikler


Social-Media-300x300E-ticaret dünyasının genişlemesi internetteki içerik sayısının da oldukça artmasını sağladı. Günümüzde içerik, sosyal medya pazarlamasında çok önemli bir yere sahip. En önemlisi ise farklı kaynaklardan daha orijinal içerikler üretmek ve bunların güncelliğini korumak. Makale, haber, video ya da blogların hepsi birer içerik türüdür. Kullanıcılardan gelen sorular ve geri bildirimler de farklı içerikler üretmenize olanak sağlar. İçerik kaynaklarınızı daima taze tutmak ve içerik yönetiminde uzman kişilerle çalışmak sitenizi ileriye taşır. Elbette ki içerik hazırlama aşamasında da dikkat edilmesi gerekenler mevcut. Zira her içerik tahmin edildiği kadar ilgi görmeyebiliyor.


Hazırladığınız içeriklerde markanıza odaklanabilirsiniz fakat bunu müşterinin gözüne sokmak yanlış olur. Temelinde markanız olan ilginç içerikler yaratmak onları şaşırtmanızı sağlar. Örneğin sattığınız ürünle ilgili fayda sağlayıcı bilgilerin olduğu metnin sonuna link eklemek müşterilerinizin ilgisini çekebilir. Metinlerinizi küçük görsellerle desteklemek de işinizi kolaylaştıracaktır.


İçeriklerinizi oluştururken farklı kaynakları takip edebilirsiniz. Dünyada trend olan şeyler, en çok okunan siteler, ilgi gören yazılar ve daha pek çok içerikten beslenme şansınız var. Fakat beslenmenin içeriklerinizin özgünlüğüne zarar vermediğinden de emin olmalısınız. Çünkü web sitelerindeki içeriklerin başarılı olmasının ilk kuralı orijinallikleridir.


İçeriklerinizin çoğunda görsel barındırmaya özen göstermelisiniz. Çünkü yapılan araştırmalar göstermiştir ki, görsel içerikler yazılı içeriklere oranla daha hızlı etkileme gücüne sahip. Bu yöntemle yazılı içeriklerinizin aralarına serpiştireceğiniz ilgi çekici görseller, metinlerinizin okunmasını kolaylaştıracaktır.


Farklı içerik türlerine yönelmeyi denemelisiniz. İçerik yalnızca yazı değildir. Video, anket, yarışma ve fotoğraf gibi farklı içerikleri değişik konseptlerle sunabilirsiniz. Bu şekilde hem kitlenizi genişletir hem de insanların sizinle olan etkileşimlerini artırırsınız. İçeriklerinizin sıkça paylaşılmasını istiyorsanız da sevilen içeriklerin takipçisi olmayı sürdürmelisiniz.


Yenilikçi ve orijinal fikirlere önem vermelisiniz. Tüm içerikler genel olarak birbirine benzer ancak farklı içerikleri harmanlamak ilginç bir yöntem olabilir. Örneğin yazılı içeriklerinizi bir video sunumu ile yansıtmak eğlenceli olabilir. Tabii bunun için başarılı bir sunucuya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu anlamda ilgi çekici isimlerle çalışmanız da markanız açısından yararlı bir girişim olacaktır.


Paylaş


Sosyal Medya Pazarlamasında Sevilen İçerikler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder