15 Haziran 2016 Çarşamba

SEO İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

SEO İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ‘a yanıt bulmanız için bu yazıyı oluşturduk. Değişen dünya, zamanı daha da hızlı hale getirmiştir ve tüketiciler zamanı daha verimli kullanmak adına online alışverişi tercih etmektedir. Bu duruma konfor da eklendiğinde e-ticaret giderek büyüyen bir pazar haline gelmektedir. Hızlı alışveriş tercih edilse dahi, tüketiciler alacakları ürün SEO İle İlgili Sıkça Sorulan Sorularya da hizmet ile ilgili bilgi edinmek ister. O ürünü nerden alacaklarına karar vermek için bilginin en yoğun olduğu alana odaklanırlar. Bu sebepten dolayı SEO, yani arama motoru optimizasyonu, e-ticaret sürecinizde size önemli ölçüde yardımcı olur. Siteniz SEO aracılığı ile hedef kitlenize ulaşır, ancak SEO’nun önemi günümüzde gerektiği kadar anlaşılamamıştır. Platin Market olarak SEO ile ilgili sıkça sorulan soruları derledik…


SEO İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular


1) SEO nedir?


– SEO en yalın ve anlaşılır tanımıyla arama motoru optimizasyonudur. Sitenizdeki içerikleri arama motorlarına uyumlu hale getirir. Böylece kullanıcılar internetteki arama sonuçlarında kolaylıkla sitenize ulaşır. Özgün içerikler Google aramalarında üst sıralara yerleşmenizi ve görünürlüğünüzün artmasını kolaylaştırır.


2) SEO ortalama ne kadar sürede sonuç verir?


– Bu konuda net ve spesifik bir bilgi vermek oldukça zordur. Fakat ortalama 2 ila 12 hafta aralığında sitenizin gidişatını takip edebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu pek çok farklı etkene bağlıdır ve geliştireceğiniz yöntemlerle ilerler. Dolayısıyla sonuçlar da herkes için değişken olacaktır. Zaman aralığını anlayabilmek için sıkça sayfa analizlerinizi incelemelisiniz.


3) Aynı ürün açıklamalarını farklı yerlerde kullanmak kopya içerik midir?


– Ürün açıklamalarınızı tekrar etmek sıkça yaşanan bir durumdur ve belli bir ürün üzerinde çalışıyorsanız normal de bir durumdur. Her ürüne özel içerik üretmek mutlaka zorluk yaşatacaktır. Ya da ürünün özellikleri farklı içerik hazırlamanızı güç hale getirecektir. Ancak bu durum SEO konusunda olumsuz sonuçlar doğurmamaktadır. Zira bu şekilde ilerlediği halde yükselişe geçen pek çok site vardır. Yine de her ürüne farklı açıklama hazırlamak sizin rekabette öne geçmenizi sağlar.


4) Alan adının da anahtar kelime içermesi gerekir mi?


– Bu konuda içiniz rahat davranabilirsiniz. Çünkü alan adı seçiminde anahtar kelime kullanımı elzem değildir. Anahtar kelimeleri barındırmayan alan adlarını da seçebilirsiniz. Fakat markanız anahtar kelimelerden oluşuyorsa bu kelimeleri tercih etmeniz markanızın intibası açısından gereklidir.


SEO İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular hakkındaki yazımız için siz ne düşünüyorsunuz ? Yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer yazılarımız için tıklayın.


Paylaş


SEO İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder