29 Haziran 2016 Çarşamba

Duygulara Hitap Eden İçeriklerin Önemi

Duygulara Hitap Eden İçeriklerin Önemi hakkında yazımız ile karşınızdayız.


Duygulara Hitap Eden İçeriklerin Önemiİnternet artık pek çok insanın gününün önemli bir kısmını alıyor. E-ticaretteki pazarlama yöntemleri de, internette kendine geniş yer buluyor. Pek çok viral içerik sayesinde, markalar hedef kitlelerine ulaşma fırsatı yaşıyor. Peki son yıllarda ivme kazanan içerik hangisi? Aslında duygulara hitap eden içeriklerin önemi gittikçe hız kazanıyor. Çünkü duygulara hitap eden içerikler, müşteriler ve e-ticaret siteleri arasındaki etkileşimi artırıyor. Dolayısıyla e-ticaret siteniz daha fazla kişiye ulaşabiliyor. Kısacası, duygulara hitap eden içeriklerin önemi sandığınızdan daha fazla…


Duygulara Hitap Eden İçeriklerin Önemi


Duygusal içerikler, iletmek istediğiniz mesajı en samimi ve etkili biçimde ulaştırmanızı sağlar. Temel amaç, okuyucuların yazıdaki mesajla bir bağ kurmasını sağlamaktır. Sadece gözlere değil, duygulara da hitap eden içerikler hedef kitleniz üzerinde kalıcı izler bırakır. Ayrıca insan yaşamı boyunca seçimlerini duyguları ile gerçekleştirir. Bu anlamda, e-ticaret dünyasında duygulara hitap eden içeriklerin önemini kavramak gereklidir.


Her toplumun farklı duygu kalıpları vardır. Örneğin Türkiye’de insanlar daha çok empati kurabildikleri içeriklerle ilgilenir. Hüzünlü ve dramatik içerikler ülkemizde olduğu kadar dünya genelinde de dikkat çekmektedir. Fakat hüzünle birlikte daha pek çok duygu ile içerik oluşturmak mümkündür. Özellikle bir yere duyulan özlem ya da belli bir döneme ait olmak ile ilgili içerikler oldukça çarpıcıdır. 90’larda çocuk olan kişiler, o döneme dair olan içeriklerle duygusal bağ kurar. Ya da İzmirlilere has özelliklerle ilgili oluşturulmuş bir içerik, oraya duyulan özlemi gidermede etkin rol oynar. E-ticaret dünyasında oluşturulan içeriklerde temel duyguyu hedef kitleye göre belirlemek gerekir.


Duygulara hitap eden içerikler oluştururken öncelikle hedef kitlenizi analiz etmeniz gerekir. Ancak bu şekilde hangi duyguları ön plana çıkaracağınızı belirleyebilirsiniz. E-ticaret sitenizde sattığınız ürünler ve tüketiciler arasında özel bir bağ oluşturmak için yaratıcılığınızı konuşturmanız şart. Bu anlamda içeriklerin markanızla uyumlu olması gerekir. Duyguları ne yetersiz ne de aşırı olacak şekilde iletmelisiniz. E-ticaret dünyasında duyguları yoğunlaştırmak için içeriklerinizde görsel ögeler de kullanabilirsiniz. Bu sayede insanların içeriklerinize yorum yapma ve etkileşimde bulunma olasılığını artırmış olursunuz.


Duygulara Hitap Eden İçeriklerin Önemi konulu yazımıza destek vermek için paylaşım ve yorumlarınızı bekliyoruz.


Paylaş


Duygulara Hitap Eden İçeriklerin Önemi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder