23 Haziran 2016 Perşembe

E-ticaret Seo : Eticarette İçeriğin Önemi

Artık e-ticaret sitemizde daha fazla özgün içerik barındırmalıyız. Aslında hepimizin yaptığı genel hata ürün açıklamasına üreticinin açıklamalarını eklemek olmaktadır. Hem ürünü pazarlamak hemde arama motoru optimizasyonunuz için ürün detaylarına yoğunlaşmamız ve daha fazla içerik eklememiz gerekmektedir.


Ürün detay sayfalarına daha fazla içerik nasıl eklenir


1.       Ürün detay sayfasında üretici ya da marka açıklaması ve sizin açıklamanız olarak iki ölüm oluşturun üretici açıklamasının dışında anahtar kelimelerinizin de içinde bulunacağı kendi cümlelerinizden oluşan kendi açıklamalarınızı ekleyin.


2.       Ürünle ilgili kendi açıklamalamalarınızı yazamıyorsanız üretici açıklamalarını yeniden kendi cümlelerinizle siz yazın. Asla başka bir sitede yer alan açıklamayı kopyalayıp yapıştırmayın. Herhangi bir sitenin içeriğinin kopyalarının hangi sitelerde yer aldığını


http://www.copyscape.com/ sitesinden öğrenebilirsiniz.


3.       Ürün detayında ne kadar çok metin yeralırsa sitenizin yada ürününüzün arama motorunda bulunurluğu o kadar iyi olacaktır. Bu konuda amazon.com sitenin ürün detay sayfalarını incelemenizi tavsiye ederim   http://www.amazon.com/gp/product/B005890G8Y/ref=famstripe_kt


4.       Müşteri yorumlarına mutlaka önem verin .Müşteri yorumları hem ürünün satılmasına yardımcı olmakta hem de ürün sayfanızın arama motorlarının dikkatini çekmesini sağlamakta ve sıralamanızı yükseltmektedir.


5.       Müşterilerinizi ürünlere yorum yazmaya teşvik edin.Ürünlerinize yorum yazan müşterilere puan yada hediye çeki verin.


6.       Her ürünün detayına sık sorulan sorular diye bir bölüm ekleyin ve o ürünle ilgili açıklamaları bu bölümde tekrarlayın.


Bu açıklamalar nasıl öderim kargo bilgileri ürün garantisi, iade şartları vb bilgilerde olabilir.


7.       Ürün detayında ürünün belgeleri varsa mutlaka bu belgelere yer verin .


Paylaş


E-ticaret Seo : Eticarette İçeriğin Önemi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme