27 Haziran 2016 Pazartesi

E-Ticaret Sitenize Sıkça Sorulan Sorular Bölümü Hazırlamak

E-Ticaret Sitenize Sıkça Sorulan Sorular Bölümü Hazırlamak


E-ticaret sitenizeE-ticaret sitenize karar verdiniz, onu profesyonel eller yardımıyla hazırladınız. Ama hala eksik bir şey. Ne mi? Elbette sıkça sorulan sorular (SSS) bölümü… Bu bölüm her site için gereklidir ve sitenizde mutlaka bulunması gerekir. Bu sayede sitenizin ziyaretçileri sizinle iletişime geçmeden önce bu bölümde sorularına cevap bulabilirler. Sıkça sorulan sorular bölümünde hizmetleriniz, ödeme şekliniz ve ürünleriniz hakkında pek çok soruyu yanıtlayabilirsiniz. Üstelik tüm yanıtlarınız da kalıcı hale gelir ve yinelemenize ihtiyaç duyulmaz. Bu da iş yükünüzü azaltarak zamandan tasarruf sağlar. Müşterileriniz de merak ettikleri konulara hızlı bir şekilde yanıt bulur.


SSS bölümü müşterilerinizin ya da potansiyel kitlenizin sitenize uğradığında anlamadığı konulara verilen yanıtlardır. Her kullanıcı satın alacağı hizmet ya da ürün hakkında bilgi edinmek ister. Elbette size e-posta ya da telefon yoluyla da ulaşabilirler. Fakat bu durum hem zaman hem de enerji kaybettireceği için en sağlıklı yöntem SSS bölümü hazırlamaktır.


Klasik SSS sayfaları genel olarak metinlerden oluşur. Fakat siz kendi sitenizde yaratıcı yeniliklere gidebilirsiniz ve SSS sayfanıza görsel öğeler ekleyebilirsiniz. Nihayetinde görsel içeriklerin kullanıcılar üzerinde daha etkili olduğu ispatlanmış bir gerçektir. Tüketicileri yönlendirmek istediğiniz noktalara da görsel desteğiyle ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.


En önemlisi de sorularınızı başlıklar kullanarak hazırlamaktır. Maddeler halinde hazırlanmış başlıklar göz yormayacaktır. Ziyaretçilerinizin daha kolay erişimini sağlamak kadar, soruları incelemelerini sağlamak da görevinizdir. Bu sebepten, listelerinizde farklı ikonlar kullanarak maddeleri ayırmak faydalı olacaktır.


SSS sayfanızda sorularınız çok uzun olmamalı. Çünkü ziyaretçileriniz sıkılırsa bu sitenizi hızlıca terk etmelerine neden olabilir. Sorularınız genel olarak özünde evet ya da hayır cevabı içeren maddelerden oluşmalıdır. Bu sayede sorulara uzun yanıtlar aramanıza da gerek kalmayacaktır.


SSS sayfanızda mümkün olduğunca açık ve anlaşılır cevaplar kullanmalısınız. Her kesimden ve yaş grubundan tüketiciler sizi ziyaret edebilir ve siz hepsine aynı anlaşılır tavır ile yaklaşmalısınız. Kafa karıştırıcı ve yorucu bir SSS sayfası faydadan çok zarar getirir ve siteden soğuma sebeplerinden birine dönüşebilir.


E-Ticaret Sitenize Sıkça Sorulan Sorular Bölümü Hazırlamak yazımızı beğendiyseniz yorumlarınız ile bizlere fikirlerinizi iletiniz.


Paylaş


E-Ticaret Sitenize Sıkça Sorulan Sorular Bölümü Hazırlamak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder