21 Haziran 2016 Salı

Düşük Bütçe İle Büyük Hayaller Başarmak

Düşük Bütçe İle Büyük Hayaller Başarmak yazımız umarız size faydalı olur.


Düşük Bütçe İle Büyük Hayaller BaşarmakÇalışan her insanın ortak bir hayali vardır. Kendi işini kurmak ve o işi başarıyla ileriye taşımak. Bazıları biraz da şans eseri, hayaline ulaşır. Kimileri ise, en büyük sorun olarak görülen sermaye engeline takılır. Oysa ki tüm hayaller gerçekleşmek için kurulur. Endişelerinden çok hayallerine inanan her girişimci, düşük bütçe ile de başarılı olabileceğini bilir. Kendi işinizde ilerlemek için her daim çok büyük bir bütçeye sahip olmanız gerekmez. Küçük bir yatırım, büyük bir fikirle çok parlak bir ışığa dönüşebilir. Nasıl mı? Düşük bütçe ile büyük hayaller başarmanın sırlarını sizler için derledik…


Düşük Bütçe İle Büyük Hayaller Başarmak


– Yeni bir girişime başlarken heyecanlı olmanız doğal. Ancak ana işinizden de kopmamanız gerek. Çünkü hem sermayenizi güçlendirmek hem de yaşamınıza devam edebilmek için belli bir kazanca ihtiyacınız var. Bu anlamda günlük işinizi sürdürmeniz şart.


– Her konuda bir şeyler bilmek iyidir ama bir konuda her şeyi bilmek daha iyidir. E-ticaret alanında ya da fiziksel mağazanızda olmanız fark etmez, bildiğiniz işi yapmalısınız. Bilmediğiniz bir alanda ilerlemek için hem eğitime hem de deneyime ihtiyacınız var. Oysa ki bildiğiniz konulara yönelmek sizi bu vakit kaybından ve masraftan kurtarabilir. Ayrıca uzmanı olduğunuz alanda çalışmak, kendinize daha da güvenmenizi sağlar.


– Hayalinizi kurdunuz ve belki sermayenizi de belli ölçüde toparladınız. Fakat hâlâ bir eksiğiniz var. Tüm ihtiyaçlarınızın ve hedeflerinizin bir çizelgesini çıkarmalısınız. Neye ne kadar ödeme yapacağınızı önceden bilmek, rotanızı belirginleştirir. E-ticaret dünyasında görüş netliği her şeyden önemlidir.


– Çizelgenizi hazırladınız ve planınızı netleştirdiniz. Öyleyse hangi harcamaların da gereksiz olduğunu fark ettiniz demektir. Önemli harcamaları üst sıraya yerleştirirken, gereksiz harcamalardan kurtulmalısınız. En azından ilk aşamada fazla heyecanın etkisiyle yanlış seçimler yapmamalısınız. Asıl amacınız projenizi gerçekleştirmek olmalıdır.


– Düşük bütçe dünyanın sonu demek değildir. Fakat borçlanmak, uzun vadede yıkıcı sonuçlar doğurabilir. E-ticaret dünyasında kredi kartı borcu da yaygındır, ancak siz bundan kaçınmalısınız. Çünkü kredi kartı ile borçlanmak projenize ağırlık vermenizi engeller. Bireysel harcamalarınızda sınırlı olmalısınız.


PlatinMarket E-Ticaret Paketleri nin doğuluda bu ana mantaliteden gelmiştir.


Düşük Bütçe İle Büyük Hayaller Başarmak yazımızı beğendiyseniz yorum ve paylaşımlarınız ile bizlere destek olabilirsiniz. Tek istediğimiz bu.


Paylaş


Düşük Bütçe İle Büyük Hayaller Başarmak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme