12 Temmuz 2016 Salı

Müşteri Memnuniyeti Nasıl Artırılır?

Müşteri Memnuniyeti Nasıl Artırılır? sorusu her ticari kurumun en önemli sorusudur. İnternet kullanımı her geçen gün hızla artmaktadır. E-ticaret alanı ise bu duruma bağlı olarak gelişmektedir. Artık internet kullanıcıları tüketimi daha hızlı hale getirmiştir ve internet alışverişini tercih etmektedir. Bunun müşteri açısından pek çok farklı avantajı var. Online alışveriş çok cazip seçenekler içeriyor. Peki ya girişimciler? Onların da esas amacı elbette ki kar etmek ve bu oranı artırarak ilerlemek. Tam da bu noktada müşterinin ilgisini çekmeleri gerekiyor. Çünkü müşterilerin beklentilerini anlayan ve sorunlarına kısa sürede çözüm sağlayan işletmeler daha çok tercih ediliyor. Peki müşteri memnuniyeti nasıl artırılır?


Müşteri Memnuniyeti Nasıl Artırılır?Müşteri Memnuniyeti Nasıl Artırılır?


– Sizi seçen müşterilerinize onların özel olduğunu hissettirin. Sizi seçmesinin bir anlamı olduğunu hatırlatmanız ilginin çoğalmasını sağlar. Bunu onlara göndereceğiniz bir teşekkür notu, maili ya da ürünlerinize yerleştireceğiniz şık bir kart sağlayabilir. Yaratıcılığı tamamen size, yansıması ise müşterinizin beklentilerine kalmış.


– Her müşteri kampanyaları sever. Klasik pazarlama stratejileri göstermiştir ki indirim kuponları, kampanyalar ve promosyonlar müşterileri doğrudan etkiler. Siz de bu büyülü araçların gücünü kullanarak müşterilerinizi cezbedebilirsiniz. İndirim sürelerini devamlı hale getirmenin imaj kaybı yaratacağını ise unutmayalım.


– Sizce kullanıcılar neden klasik alışveriş yerine online alışverişi tercih ediyor? Cevap basit; zamandan tasarruf için. Peki böyle bir durumda uzun süren bir alışveriş işlemi sıkıcı ve yorucu olmaz mı? Bu sorunu gidermek için müşterilerinize kolay alışveriş ortamı sağlayan bir site geliştirmelisiniz. Başlangıçta ortaya koyacağınız sermaye ve işin kalitesi uzun vadede yararınıza olacaktır.


– Görsellik yazılardan çok daha hızlı ve etkilidir. Sitenizdeki ürünlerin ve hatta markanızın görseli bile psikolojik bir güç yansıtır. O gücü doğru kullanmak ise elinizde! Yüksek çözünürlüklü ve ürünün aslına uygun görseller sayesinde müşterilerinizin güvenini kazanabilirsiniz. Ayrıca ürünlerin görsellerine büyüteç özelliği eklemek de müşterilerinizin ürünleri rahatça incelemesine olanak tanır.


– Sitenizi güvenli hale getirin. Hiçbir kullanıcı kendini huzursuz hissedeceği bir siteden alışveriş yapmak istemez. Böylesi karmaşık bir mecrada güven kazanmak zor, güveni sabit tutmak ise daha da zordur. Dolayısıyla kalıcı bir güvenlik sistemi tercih ederek bu sorunu bütünüyle ortadan kaldırabilirsiniz.


Müşteri Memnuniyeti Nasıl Artırılır? yazımız hakkında görüş ve sorularınızı yorum alanına yazabilirsiniz. Diğer yazılarımız için tıklayın.


Paylaş


Müşteri Memnuniyeti Nasıl Artırılır?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder