25 Temmuz 2016 Pazartesi

Gelecekte Yıldız Gibi Parlayacak Fikirler

Gelecekte Yıldız Gibi Parlayacak Fikirler konulu yazımız ile karşınızdayız.


Gelecekte Yıldız Gibi Parlayacak FikirlerDünyanın ve teknolojinin değişimi sayesinde artık online olarak şirket kurmak mümkün hale geldi. Pek çok işlem sanal ortamda gerçekleştiriliyor ve hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlanıyor. Kendi işini kurma hayali kuran herkes de bu imkanlardan faydalanmak istiyor. Zira ofis masraflarını azaltma motivasyonu ile home office sistemine geçme durumu oldukça artmaya başladı. Amerika’da günden güne yayılan home office tutkusu, özgür bir çalışma stili benimseyen çalışanların gözbebeği haline geldi. Ülkemizde halen ofiste çalışma usulü sürse de, gelecekte bunun devam edip etmeyeceğini analiz etmek şart. Peki gelecekte yıldız gibi parlayacak girişim fikirleri neler?


Gelecekte Yıldız Gibi Parlayacak Fikirler


– E-ticaretin mümkün kıldığı dünyada iletişim artmakta fakat enerji kaybı azalmaktadır. Geleneksel ofis ortamında çalışanların birbirleri ile sohbeti keyifli olsa da, iş süresini uzatan ve performans düşüren bir durum olduğu biliniyor. Elbette home office çalışan kişilerde de bu durumun yaşanma olasılığı var. Çünkü online dünya, işleri hızlı yetiştirmekte olduğu gibi mesajlaşma konusunda da büyük imkanlar yaratıyor. Oysa ki bu tür gereksiz ve yoğun iletişim türü, iş yaşamında ciddi zararlar doğurabilir. İster geleneksel ofiste olun ister home office yönetim sağlayın; yine de iletişim araçlarına belli kısıtlamalar getirmeniz şart. Bu sayede sağlıklı, akılcı ve etkili bir çalışma yönetimi kurabilirsiniz.


– Başta da söylediğimiz gibi, home office kavramı giderek ilerliyor. Bu noktada ise güvenilir bir takım kurmanız büyük önem kazanıyor. Çünkü e-ticaret temelde bir takım çalışmasına dayanır. Bu ekibin sizin için gerçekten ilk günkü özveri ile çalışacağından emin olarak yola çıkmalısınız. Çünkü gelecekte sanal ekipler, ofis ortamında çalışan ekiplerden çok daha hızlı ilerleyebilecek. Sizin bu e-ticaret yarışında önde olmanızın yolu ise, güvenilir bir ekip kurmanızdan geçiyor.


– Performans ve yapılan iş, mekandan daha değerli hale gelecek. Çünkü artık tüm araçlarımız ve cihazlarımız çok daha etkin. Hızlı bir şekilde işlerimizi tamamlayarak iletmemiz mümkün. Tam da bu sebepten e-ticaret ruhunu anlayan girişimciler çalışanlarını ofise kapatmaktansa açık havada, cafede ya da farklı mekanlarda çalışma imkanı sağlıyor. Çünkü bu sayede çalışanlar maksimum düzeyde odaklanma imkanına ulaşabiliyor.


Gelecekte Yıldız Gibi Parlayacak Fikirler konulu yazımıza desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen paylaşınız.


Paylaş


Gelecekte Yıldız Gibi Parlayacak Fikirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder