24 Ağustos 2016 Çarşamba

E-Ticaret Yaparken Z Kuşağını Analiz Ederek Satışlarınızı Artırabilirsiniz!

E-Ticaret Yaparken Z Kuşağını Analiz Ederek Satışlarınızı Artırabilirsiniz! yazımız ile karşınızdayız.


e-ticaretBir şirket kurdunuz ve e-ticaret dünyasında kalıcı olmak istiyorsunuz. Ya da köklü bir firmanız var ve artık yeni dünyada yer edinmekte kararlısınız. Peki Z kuşağını tanıyor musunuz? Alışveriş piyasasında her geçen gün daha da genişleyen bir kitleyi oluşturan Z kuşağı teknoloji ile yaşıyor.


Z kuşağının fikirlerini anlamak ve satın alma süreçlerini araştırmak oldukça önemli. Çünkü z kuşağını analiz ederek satışlarınızı artırabilirsiniz. 1990’lar ve 2000’lerin başı aralığında doğan Z kuşağı yepyeni özelliklere sahip. Peki onları yeterince tanıyor ve anlıyor musunuz?


E-Ticaret Yaparken Z Kuşağını Analiz Ederek Satışlarınızı Artırabilirsiniz!


– Z kuşağının belki de en belirgin özelliklerinden biri hayal kurmayı sevmeleri… Gerçek hayattan öte hayal dünyalarındaki yansımalara sahip ürünlerden hoşlanırlar. Kreatif ve duygu odaklı ürünler onların ilgisini çeker. E-ticaret hizmetinizde bu tür ürünler varsa oldukça şanslısınız demektir. Çünkü Z kuşağı sizin yakın takipçiniz olabilir.


– Z kuşağı teknolojinin kurdu olarak bilinir. Çünkü onlar bu teknolojik atmosferin içine doğdu ve orada da büyüdü. Satın alma işleminden önce beğendikleri ürünü mutlaka araştırırlar. Bunu da yine internet üzerinden yaparlar. Akıllı telefon ve tabletler onların vazgeçilmez yardımcılarıdır. İnternette oldukça fazla zaman geçirirler ve tanınmış markalara yönelmeyi tercih ederler. Şayet bir marka hakkında internette bilgiye ulaşamazlarsa o markayı yetersiz olarak görürler.


– Z kuşağı çok fazla araştırma yapar çünkü aslında çok fazla seçici bireylerden oluşan bir nesildir. Teknoloji onların en önemli danışma alanıdır ve ürünleri kıyaslamaktan hoşlanırlar. Ürün analizleri yaparlar ve hem fiyat hem de kalite olarak aynı ürünü farklı yerlerden araştırmayı severler. E-ticaret dünyasında kendilerine en uygun ürünü en uygun fiyata almak isterler. Kısacası ödedikleri her kuruşun yerini bulmasına büyük önem verirler.


– Z kuşağı pratik ve konforlu koşullardan hoşlanır. Çünkü X kuşağına mensup olan anne ve babaları onları biraz şımartmayı tercih etmiştir. Ayrıca X kuşağında boşanma oranları da oldukça yüksektir. Bu da Z kuşağının ekstra ilgiye ihtiyaç duyduğunu ve bu sebepten kolay hizmete yöneldikleri sonucunu doğurmaktadır.


E-Ticaret Yaparken Z Kuşağını Analiz Ederek Satışlarınızı Artırabilirsiniz! yazımıza yorum ve paylaşımlarınız ile destek olabilirsiniz.


Paylaş

E-Ticaret Yaparken Z Kuşağını Analiz Ederek Satışlarınızı Artırabilirsiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder