27 Ağustos 2016 Cumartesi

Mobil Ticaretin Altın Sırları

Mobil Ticaretin Altın Sırları konulu yazımız ile karşınızdayız.


Mobil Ticaretin Altın SırlarıE-ticaret modern dünyanın, mobil ticaret ise e-ticaretin vazgeçilmezi haline geldi. Mobil ticaretin altın sırları da herkes tarafından merak edilmeye başladı. Çünkü e-ticaret sitenizin mobile uyumlu hale getirilmesi hem kazanç sağlamanız hem de yeni kitlelere açılmanız için oldukça önemli. Pek çok kullanıcı online alışveriş öncesi mobil cihazlarını kullanıyor.


Dolayısıyla mobil ticaretin altın sırlarını bilmek ve mobil cihaz kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak önem taşıyor. Üstelik Google da artık bu konuyla oldukça ilgili! E-ticaret sitenizin kalitesini yükseltmek adına mobil ticarete değer vermelisiniz. Mobil seçeneğinizin ödeme kısmı, navigasyonu ve görselleri kalite arz etmelidir. Böylece müşterileriniz sizin kolaylıklarınızı çekici bulacaktır. Peki mobil ticaretin altın sırları neler?


Mobil Ticaretin Altın Sırları


– Küçük yazı fontlarından uzak durun. Çünkü mobil sitenizde rakamların ve yazıların kolay okunabilmesi önemlidir. Kullanıcılar göz yorgunluğu yaşarsa kısa sürede sitenizi terk eder. Dolayısıyla yazı fontunuzu bu detaya uygun şekilde düzenlemelisiniz. Genel olarak 11 punto tercih edilse de sitenizin tasarımına uygun olarak kendi yazı stilinizi oluşturabilirsiniz. Önemli olan metinlerin rahatça okunabilmesi ve zorluk yaratmamasıdır.


– Yüklenme hızı altın değerindedir. Çünkü e-ticaret dünyasında kullanıcılar oldukça sabırsız. Sitenizin yüklenme hızı mobilde de artırılmalıdır. Bu sayede sayfalarınız hızlıca açılır ve kullanıcılar mobil kullanımın keyfini yaşar. Geç açılan sayfalar ise tıpkı bilgisayarda olduğu gibi mobilde de sitenizin terk edilmesine neden olur.


– E-ticaret sitesi kolaylık içermelidir. Bu kolaylıklara yüklenme hızından sayfa tasarımına kadar her şey dahildir. Hele ki söz konusu mobil ticaret ise, ödeme aşamasının mümkün mertebe kolay olması şarttır. Ayrıca ödeme sırasında talep ettiğiniz bilgileri de minimumda tutmalısınız. Sadece gereken bilgileri almanız hem süreci hızlandırır hem de kullanıcıların sitenizden memnuniyet ile ayrılmasını sağlar.


– Kalabalıktan sıyrılmak esas kuraldır. Çünkü mobil sitenizdeki gereksiz görseller kullanıcıların algısıyla oynar. Karmaşık bir site düzeni hem sitenin geç yüklenmesine hem de müşterilerin kafasının karışmasına neden olur. Ayrıca kullanıcılar internet paketlerinin de çok fazla harcanmamasını ister. Bu anlamda, sitenizdeki gereksiz detaylardan sıyrılmanız sizi daha net bir imaja kavuşturur.


Mobil Ticaretin Altın Sırları yazımızı beğendiyseniz lütfen yorum ve paylaşımlarız ile destek olunuz.


Paylaş

Mobil Ticaretin Altın Sırları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder