15 Ağustos 2016 Pazartesi

E-Ticarette Dinamik Bir Ekip Nasıl Oluşturulur?

E-Ticarette Dinamik Bir Ekip Nasıl Oluşturulur? konulu yazımız ile tekrar karşınızdayız.


E-Ticarette Dinamik Bir Ekip Nasıl Oluşturulur?


E-ticarette hızlıca ilerlemeyi ve kalıcı izler bırakmayı herkes ister. Bunun mümkün olması içinse temelleri sağlam atmak gerekir. Peki sağlam temeller için ne gerekir? Elbette dinamik bir ekip! Çünkü birbiriyle uyumlu bir ekibe sahip olmak, işin yarısını başarmak demektir. Başarı oranı yüksek ancak uyumsuz bir ekip ile çalışmak uzun vadede kayıplar doğurur. Bunun için e-ticarette ilk önce dinamik bir ekibe, dinamik bir ekipte ise uyuma sahip olmanız şart. Peki e-ticarette dinamik bir ekip nasıl oluşturulur? Bunu sağlamanın belli püf noktaları var mıdır? Platin Market olarak sizler için açıklıyoruz…


E-Ticarette Dinamik Bir Ekip Nasıl Oluşturulur?


– İletişimden öte köy yok. Çünkü iyi bir ekip, e-ticaret sitenizi zirveye çıkarır. Ekibinizle aranızdaki bağ ne kadar güçlü olursa, başarılarınız da o denli çoğalır. Projelerinizle ilgili kararlarda ekip çalışmasının önemine güvenin. Çalışanlarınızın fikirlerine değer vermek, onların motivasyonunu artırır. Aynı zamanda şirkete olan bağlılık düzeyi de yükselir.


– Amaçlarınızı belirleyin. Hiçbir amacınızı küçümsemeyin ya da olduğundan fazla önem atfetmeyin. Gerçekçi davranmak, ekibinizin de işlerini kolaylaştırır. Çünkü her ekip, belli bir amaç doğrultusunda ilerlemek ister. Bu amaç küçük olsa bile değerlidir ya da büyük olsa bile iletişimden daha mühim değildir. Üst düzey yöneticiler ve çalışanlar arasında denge kurmak iş yaşamınızı kolaylaştırır. E-ticaret dünyasında gerçekçi davranmak, uzun vadede dalgalanmaların önüne geçmek demektir.


– Tüm çalışanlar özeldir. Hangi pozisyonda oldukları fark etmeksizin onlara bunu hissettirin. İşe alım sürecinde mülakat tarzınız kişiden kişiye göre değişebilir. Ancak e-ticaret yaşamınızda tüm personelinize eşit ölçüde nezaket ve saygı göstermelisiniz. Aksi takdirde alt kademelerde çalışan kişilerin motivasyonu kırılacaktır. Ayrıca şirketle aralarında kurdukları ya da kurmaları muhtemel bağ da bozulacaktır. Ancak her işin yükünü en çok da alt kademede çalışanlar taşır. Bunu bilerek ekibinize verdiğiniz değeri göstermelisiniz.


– Görevleri doğru tanımlayın. E-ticarette herkes farklı bir alanda işi sırtlanır ve başarıya doğru taşır. Kişiler kendi görevlerini doğru algılamazsa, iş yaşamı düzensizlikler ve karışıklıklar arasında kaybolur. Personel seçimi yaparken şirketinizin kültürüne ve çalışma şeklinize uygun kişiler kazanmaya önem göstermelisiniz.


E-Ticarette Dinamik Bir Ekip Nasıl Oluşturulur? yazımızı beğendiyseniz yorum ve paylaşımlarınızı bekliyoruz.


Paylaş


E-Ticarette Dinamik Bir Ekip Nasıl Oluşturulur?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder