15 Ekim 2016 Cumartesi

E-Ticaret Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz?

E-Ticaret Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz? konulu yazımız ile karşınızdayız.


E-Ticaret Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz?E-ticaret zemininde dans etmenin hayali güzel, kendisi ise oldukça zor… Çünkü yeterince emek verilip sabır gösterilmezse başarıya ulaşılamıyor. Başarılı olmanın yolu ise kullanıcıları e-ticaret sitenize çekmekten geçiyor. Elbette onları sitenize çektikten sonra sitenizde tutmak da oldukça önemli. Bu konuda pek çok taktik önerilse de, belki de en önemlisi hedef kitlenizin ilgisini çekmek. Ardından da ilgiyi canlı tutmak… Bilhassa yeni bir marka yaratıyorsanız bu sizin için ekstra önem taşıyor. E-ticaret sitenize nasıl ziyaretçi çekebilirsiniz? Ziyaretçi kitlenizi genişletmenin sırları neler? Sizler için açıklıyoruz!


E-Ticaret Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz?


– Yorumlar daima önemlidir. E-ticaret sitenize yapılan yorumlara mümkün mertebe yer verin. Bu sayede sonradan gelen kullanıcılar bu yorumları görebilir ve ürünler hakkında bilgi edinebilir. Ayrıca ürünleriniz hakkında ‘gerçek’ kullanıcıların yorumlar yapması, ziyaretçilerinizde güvenilir bir imaj yaratacaktır. Herkes başka birinin deneyimlerinden faydalanmak ve mümkün olduğunca hatalardan uzak kalmak ister. Bu bağlamda ziyaretçiler sitenizdeki yorumlara mutlaka bakacaklardır.


– Kendinizi tanıtıcı unsurlar kullanın. Anasayfanızda hakkımızda bölümünden kısa bilgiler paylaşabilirsiniz. Böylece siteye gelenler daha kurumsal bir imajla yüzleşirler. Ayrıca kendinizi daha hızlı biçimde tanıtmış olursunuz. Kullanıcılarınızın size güvenmesi, onlara kendinizi yansıtma biçiminizle doğru orantılıdır. Bu anlamda samimi ancak belli düzeyde mesafeli bir tavırla kendinizi doğru tanıtmalısınız.


– E-ticaret sitenize bilgisayarın yanı sıra tablet ve mobilden de ulaşmak isteyenler de olacaktır. Çünkü mobil kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu artışa ayak uydurmak için internet sitenizi optimize etmelisiniz. Ödemeler bilgisayar başında daha rahat yapılsa da pek çok kullanıcı gezmek için mobili tercih ediyor. Siz her iki sistem için de e-ticaret sitenizi uyumlu hale getirmelisiniz.


– İlk 8 saniye hayati önem taşıyor. Ziyaretçileriniz e-ticaret sitenize geldiğinde ilk 8 saniyede site hızlıca yüklenmeli ve onların dikkatini çekebilmelisiniz. Sitenizin tasarımı, kullandığınız içerikler, görsellerin kalitesi ve daha pek çok faktör müşteri kitlenizin satın alma davranışını etkiler. Çarpıcı görseller ve etkileyici sloganlarla anasayfanızı hareketlendirmelisiniz. 8 saniye içinde müşterileri yakalarsanız, sitenin devamını da incelemek isteyeceklerdir.


E-Ticaret Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz? konulu yazımıza destek olmak için yorum ve paylaşımlarınızı lütfen esirgemeyiniz.


Paylaşmayı Unutmayın;


E-Ticaret Sitenize Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder