19 Ekim 2016 Çarşamba

E-Ticaret İçin Sosyal Medyada İşinizi Kolaylaştıracak Araçlar

Beş yıl önce bir Facebook sayfanız olsaydı, yaptığınız paylaşım sayfanızı beğenen bir çok kişiye ulaşırdı. Daha sonra Facebook paylaşımlara bir darbe vurdu ve artık paylaşımlarınız sayfanızı beğenenlerin sadece%3 üne ulaşıyor. Sizin sayfada paylaşım için harcadığınız 30 saniyeye bile değmez. Twitter’da bu şekilde bir filtrelemeye başladı ve zamanla daha da kötüleşecek. İnstagramda zamanlabu yolda ilerleyecektir.


Yani iş sosyal medyaya gelince dürüst oynamak size hiç bir zaman gerçek karşılığını vermeyecektir. Bu yüzden bazı hileler …. yani işinizi kolaylaştıran araçlar kullanmalısınız.


Paylaşımlarınızı otomatikleştirmenizi sağlayacak ve her bir paylaşımdan en fazla faydayı kazanmanızı sağlayacak birçok araç var. Bunlardan en iyilerine birlikte göz atalım.


Edgar – Edgar paylaşımlarınızı olabilecek en fazla takipçiye ulaşmasını sağlar. Edgar ile paylaşımlarınızı bir kütüphanede kaydedersiniz ve haftanın hangi günleri hangi paylaşımlarınızın paylaşılmasını istediğinizi ayarlarsınız. Edgar kütüphanenizdeki paylaşımları seçip paylaşımdan sonra yine kütüphaneye geri gönderir. Tüm gönderileriniz paylaşıldıktan sonra baştan başlar paylaşımlara ve böylece sonsuz bir paylaşım kaynağınız olmuş olur.


Airtweets – Edgar gibi ama henüz beta aşamasında. Tam olarak yayına geçtiği zaman Edgarın çok daha uygun bir alternatifi olacak gibi görünüyor.


Toolset.co – Toolset rakiplerinizin takipçilerini hızlıca  kolayca ve ücretsiz kopyalamanızı sağlar. Ayrıca sizin insanları hashtag ile takip etmenizi ve ya sizi takip etmeyi bırakanları takipten çıkarmanızı sağlar.


Archie.co – Otomatik olarak Twitter ve Instagramdaki insanları favori yapmanızı ve bağlantıya geçmenizi sağlar.


Tweetful – Otomatik olarak favori yapıp retweet yapmanızı ve 24 saat sonra favoriden çıkarmanızı sağlar.


Latergram – Normalde Instagram paylaşımlarınızı zamanlamanıza izin vermez. Bu sizin gün içinde paylaşımlar için işlerinizi bölmenize zamanınız verimsizleşmesine sebep oluyor. Latergram sizin paylaşımlarınızı zamanlamanıza ve böylece toplu olarak paylaşım oluşturup haftalık ve aylık planlama yapmanızı sağlar.


Takeoff – Instagram paylaşımlarınızı takipçilerinizin en çok göreceği zamanlarda paylaşmak için programlamanızı sağlar.


Sniply – Her tweetinizde ya da facebook sayfanızda yaptığınız link paylaşımlarında başka sitelere trafik gönderiyorsunuz ama bunun size doğrudan bir yararı olmuyor. Eğer paylaşacağınız linki önce sniply den geçirirseniz , sniply ziyaret edilen sayfada sizin isteidğiniz bir mesajın sayfa altında yayınlanmasını ve oradan insanları kendi sitenize çekmenizi sağlayacaktır.


IFTTT (If This Then That) – Sosyal medya pazarlamanıza otomatik paylaşımlar için formüller hazırlamanızı sağlar. Eğer(Twitter da paylaşım yapılırsa) Sonra (Facebook ta da paylaş)


Instagress – Otomatik olarak İnstagram kullancılarını ve paylaşımlarını lokasyon ya da hashtag e göre takip ve favori yapmanızı sağlar. Takiplerinizi zahmetsiz bir şekilde arkaplanda yapmanızı sağlar.


TweetFavy – Keywordler üzerinden tweetleri otomatik favori yapmanızı sağlar.


CrowdFire – Instagram ve Twitter da insanları hızlıca bulmanızı ve takip etmenizi sağlar. Bu aracı aynı zamanda sizi takip etmeyen insanları takipten çıkarmak için dekullanabilirsiniz.


Paylaşmayı Unutmayın;


E-Ticaret İçin Sosyal Medyada İşinizi Kolaylaştıracak Araçlar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme