1 Kasım 2016 Salı

Facebook Reklamlarınızın Gücünü Artırın

Facebook Reklamlarınızın Gücünü Artırın konulu yazımız ile karşınızdayız.


Facebook Reklamlarınızın Gücünü ArtırınE-ticaret dünyasında yeni bir soluk yaratmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için güzel bir bütçe de yaratabilirsiniz. Ancak online mecrada en değerli şey olan reklamları etkin biçimde kullanamazsanız, tüm çabalarınız çöpe gidebilir. Çünkü e-ticaretin yapı taşlarından biri sosyal medya mecralarıdır. O mecraların en önemli parçası ise şüphesiz ki reklamlardır. Reklamları doğru biçimde kullanarak etkileşimlerinizi artırmanız mümkün. Bu etkileşimlerin internet sitenize trafik olarak dönmesi ise kaçınılmaz olur.  Peki Facebook reklamlarınızın gücünü artırmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise sizi şöyle alalım…


Facebook Reklamlarınızın Gücünü Artırın


– Hedef kitlenizi belirleyin. Hedef kitlenizi belirleyin. Hedef kitlenizi belirleyin. Evet, defalarca söylenecek kadar önemli bir kural. Çünkü Facebook reklamlarının işe yaraması için önce kimlere hitap edeceğini seçmelisiniz. Doğru kitleye ulaşmak nokta atışı yapmaktır. Bu sayede sitenize hatırı sayılır oranda ziyaretçi çekmeniz mümkün.


– Birileri müşteriniz oldu fakat büyük çoğunluğu hala müşteriniz değil. Öyleyse onları da kendinize çekin. Belli başlı fırsatlar, cazip seçenekler, makul oranda indirimler… Tüm bunlar sizi ve ürünlerinizi daha ilgi çekici hale getirecektir.


– Reklamlarınıza vakit ayrılmasını sağlayın. Hedef kitlenizin evine ulaşıp bilgisayarları yönetme şansınız yok. Öyleyse sıkı ve çekici bir başlık kullanmayı deneyin. Bu sayede reklamlarınızın gözden kaçmasını önlemiş olursunuz. Klişeden ve tekdüze başlıklardan uzak durmanız, uzun vadede kurumunuz için faydalı olur.


– E-ticarette en önemli şeylerden biri kreatif düşünebilmektir. Bunu reklamlarınıza da yansıtın. Hatta en çok reklamlarınıza yansıtın. Bu yaratıcılığın arasına anahtar kelimelerinizi de sıkıştırırsanız, sonuç hiç fena olmayacaktır.


– Görmek dinlemekten daha etkilidir. Yazılı içeriklerinizde insanlar sizi dinleme durumundadır. Seçtiğiniz görseller ise, onların sizi görmesini sağlar. Mümkün olduğunca kaliteli ve dikkat çeken görseller kullanın. Renklerin parlak olmasına özen gösterin.


– E-ticaret dünyasında kalıcı olmak için reklamlarınızı da sürekli hale getirmelisiniz. Bu anlamda reklamınızı tek seferde yayınlamak yerine parçalara bölebilirsiniz. Ne kadar çok reklam yayınlanırsa, o kadar çok kişiye ulaşırsınız. Belli başlı içerikleri ön plana çıkarmanız bütçenizin sarsılmasına engel olacaktır. Gerisi tamamen yaratıcılığınıza bağlıdır.


Facebook Reklamlarınızın Gücünü Artırın yazımızı beğendiyseniz yorumlarınız ile destek olabilirsiniz.


Paylaşmayı Unutmayın;


Facebook Reklamlarınızın Gücünü Artırın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme