11 Kasım 2016 Cuma

Girişimcileri Yıpratan En Önemli Etkenler

Girişimcileri Yıpratan En Önemli EtkenlerGirişimcileri Yıpratan En Önemli Etkenler konusunu bu kez ele alıyoruz. Girişilen bir iş, yeni bir sorumluluklar zinciri ve aslında yeni bir hayat demektir. E-ticaret sonsuzlukla betimlenebilecek bir alandır ve başarı gibi başarısızlık da olasılıklar dahilindedir. Başarılı olmak ya da başarısızlığa uğramak her zaman çalışkanlığınız ya da yatırımlarınızla alakalı olmayabilir. İş yaşamında sürdürdüğünüz tavırlar ve yöneticilerin aldığı kararlar da başarı etkenini önemli ölçüde belirler. Kendi yaşamınızda da böyle değil midir? Tıpkı günlük hayatınızda olduğu gibi iş yaşamınızda karşılaştığınız olaylara da maksimum hassasiyet göstermelisiniz. Girişimcileri yıpratan en önemli etkenleri sizler için derledik…


Girişimcileri Yıpratan En Önemli Etkenler


– Kaygı ve korku başarıyı tetiklemek için kullanılan bir unsurdur. Çünkü korku, harekete geçmeyi hızlandırır. Fakat aşırı korku, içinden çıkılmaz bir labirente dönüşür. Bu da e-ticaret dünyasında istenmeyecek bir durumdur. Çünkü kafanızdaki fikirler ne kadar değerli olursa olsun, en önemli şey onları hayata geçirecek cesarete sahip olmaktır. Yeni yöntemlerden ya da başarısız olmaktan korkmamalısınız. Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır.


– E-ticaret evreninde en önemli şeylerden biri rekabettir. Rekabet motive edici bir güce de sahiptir. Fakat fazlası iş yaşamınızda sarsıntılara yol açabilir. Rakiplerinizi kıskanmak işlerinize odaklanmanızı zorlaştırır. Bunun yerine o başarıları gözlemleyerek ders çıkarmak daha akılcı olur.


– Online pazarlama dünyası uçsuz bucaksız bir mecradır. Bu yolda ilerlerken kendinize yapacağınız en büyük kötülük, her şeyi bildiğinizi sanma yanılgısına düşmektir. Her zaman yeni bir bilgi ve sizden daha uzman birileri vardır. Önemli olan bilgiye ve uzmanlara ulaşacak kadar alçakgönüllü davranmanızdır. E-ticaret alanında pek çok farklı unsur birbiriyle örülüdür. Hepsine aynı anda hakim olmak ise mümkün değildir.


– Hayal kurmak her zaman faydalıdır. İş yaşamınızı yalnızca materyalist anlayış üzerine inşa etmemelisiniz. Elbette ki yatırım ve sonrasında harcanacak bütçe her zaman önemlidir. Ancak tarih, küçük imkanlarla büyük işler başaran girişimcilerin öyküleriyle doludur. Bu uğurda ilerlerken gereksiz harcamalardan kaçınmak ve hayallerinizi korumak faydalı olur.


– Zorlu bir yolculuk olan e-ticarete adım attığınızda pek çok etken sizi vazgeçmeye zorlayabilir. Yatırımcı görüşmeleriniz iyi geçmeyebilir. Ya da büyük özenle hazırladığınız fikirleriniz beğenilmeyebilir. Bunların tümüne hazırlıklı olmalısınız. Fakat her olayın o güne ait olduğunu ve yarın her şeyin değişebileceğini de unutmamalısınız.


Girişimcileri Yıpratan En Önemli Etkenler konulu yazımıza yorumlarınız ile renk katabilirsiniz.


Paylaşmayı Unutmayın;


Girişimcileri Yıpratan En Önemli Etkenler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme