16 Kasım 2016 Çarşamba

İş Verimliliğini Artırmanın Sırları

İş Verimliliğini Artırmanın Sırlarıİş Verimliliğini Artırmanın Sırları yazımızı umarız beğenirsiniz.


Hayatımız akıp giderken, zamanın bizden daha hızlı olduğunu fark ediyoruz. Aslında hayatı yakalamak için hep daha çok zamana ihtiyaç duyuyoruz fakat eksilen de yine zaman oluyor. Bunun en önemli nedeni, vaktimizi düzenli idare edemememizden kaynaklanıyor. İş yaşamına adım atan herkes, pozisyonu fark etmeksizin, bu tempoya kapılı gidiyor. Hal böyle olunca hem projeler aksıyor hem de iş verimliliği ciddi anlamda düşüş gösteriyor. İşte verimliliği sağlamak içinse zamanı en doğru şekilde yönetmek gerekiyor. Eticaret dünyasında ya da fiziksel mağazanızda olmanız fark etmiyor; en doğrusu yeterli zamanı yaratabilmek! Peki iş yaşamında verimliliğinizi artırmanın sırları neler?


İş Verimliliğini Artırmanın Sırları


– İşlerinizi yapmaya bir liste oluşturarak başlayın. Hangi işler gerçekten önemli? Hangileri sırasını bekleyebilir? Yapılması gerekenleri belirlemeniz, işlerinizi kategorize etmenizi kolaylaştırır. Öncelik seviyesi düşük olan projeleri bilmeniz paniğinizin azalmasını sağlar. Aynı şekilde hız gerektiren çalışmalarınız da karmaşaya kurban edilmemiş olur.


– Yalnızca işleriniz için değil günlük hayatınız için de bir program oluşturun. İş dışında da bir yaşamınız olduğunu unutmayın. Her gün için kendinize özgü faaliyetler belirleyin. Bu sayede kafanızı boşaltmak da kolaylaşır.


– Deadline hayat kurtarır. Çünkü işinize bitiş süresi belirlemek sorumluluk duygunuzu artırır. Her işin tamamlanma süresi farklılık gösterir. Bazı işleri tamamlamak birkaç saat alır, bazılarına ise bir hafta bile yetmeyebilir. Bu süreyi önceden planlamak hızınızı dengeler. Elbette işlerinizi planladığınızdan daha erken de tamamlayabilirsiniz. Zaten bu sizin için ciddi bir avantaj yaratır. Bu sayede kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.


– Tek bir projeye odaklanın. İnsan beyni aynı anda birkaç işe koyulma yeteneğine sahiptir. Ancak hepsini aynı kalitede tamamlamak neredeyse imkansızdır. Bu riski almamak için tek konuya yönelmek işlerinizi kolaylaştırır.


– Biyolojik saatinizin sesine kulak verin. Bazı insanlar akşam saatlerinde çalışmayı severken bazıları sabahları dinç olurlar. Çalışmak için en verimli olduğunuz saatleri tespit edin. Bu sayede işinize daha sıkı sarılmanız mümkün olur. Tabii işinizin esnek saatlere uygun olup olmaması da bu konuda oldukça önemli bir faktördür.


İş Verimliliğini Artırmanın Sırları yazımız hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.


Paylaşmayı Unutmayın;


İş Verimliliğini Artırmanın Sırları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme