4 Kasım 2016 Cuma

E-Ticaret Sitenizin Kârını Yükseltme Sırları

E-Ticaret Sitenizin Kârını Yükseltme Sırları konulu yazımız ile karşınızdayız.


E-Ticaret Sitenizin Kârını Yükseltme SırlarıDoğru strateji doğru hedefe ulaşır. Doğru bir e-ticaret sitesi yönetiminde ise kar daima yükselişe geçer. Peki e-ticaret sitenizin karını yükseltmenin sırları var mıdır? Elbette… Pek çok müşteri sitenizden alışveriş yapar ya da yapmayı düşünür.


Size düşen ise daha geniş kitlelere hitap etmek ve var olan kitlenizi elinizde tutabilmektir. İlgiyi canlı tutmanın pek çok farklı yolu vardır. Bu önemli bilgileri uygulamak e-ticaret pazarında bir adım öne çıkmanızı sağlar. Peki o sırlar neler?


E-Ticaret Sitenizin Kârını Yükseltme Sırları


– Satın alma aşamasında doğru analizler gerçekleştirin. Müşterileriniz satın almaya giderken hangi aşamalardan geçiyor? Onların satın alma hikayeleri üzerinde çalışın. Sizi fark etmeleri, hakkınızda bilgi edinmeleri, ürün üzerinde düşünmeleri ve son kararı vermeleri; bu hikayeyi oluşturan ana evrelerdir. Bu evrelere hakim olursanız e-ticaret sitenizin karını kolaylıkla yükseltirsiniz.


– Müşterilerinizin e-posta adreslerini edinerek onlarla bağlantıda kalın. Ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkındaki yorumlarını öğrenin. Bu sayede sitenizde iyileştirmeler yapabilirsiniz. Ayrıca fikirlerinin önemsendiğini görmek onları da mutlu edecektir. Sadece satın alma aşamasında değil, sonrasında da müşteri memnuniyeti için çaba göstermeyi sürdürün. Kitlenizin sizinle ilgili deneyimlerini paylaşmalarını da isteyebilirsiniz. Kısacası sipariş sonrası göndereceğiniz kısa bir teşekkür maili bile kullanıcılarınızın yüzünü gülümsetecektir.


– Ürün açıklamalarınızın eksiksiz olmasına özen gösterin. Aksi takdirde kullanıcıların beklentilerini karşılayamazsınız. Bu da iade yoğunluğunun artmasına ve dolayısıyla karınızın düşmesine neden olur. E-ticarette yapılabilecek en büyük hata müşteri sadakatini zedelemektir. Bu sebepten ürünlerle ilgili tüm açıklamalara eksiksiz biçimde yer verin.


– Görsel içeriklerin e-ticaret dünyasında ne denli etkili olduğu artık yadsınamaz bir gerçek. Ürünlerin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını e-ticaret sitenizde barındırın. Ürünlerin profesyonel çekimler ile sunulmasına özen gösterin.


– Site tasarımınız, e-ticarette kalıcı olmanızı ve karınızı yükseltmenizi sağlar. Ne kadar sade ve şık bir tasarıma sahip olursanız ziyaretçilerin ilgisi de o denli yüksek olur. Karmaşık bir site kullanıcıların sitenizde geçirdikleri sürenin kısalmasına neden olacağı için, sepet ortalamasında düşüş meydana gelir. Bunu önlemek için pratik bir tasarım tercih etmelisiniz.


E-Ticaret Sitenizin Kârını Yükseltme Sırları yazımıza yorum ve paylaşımlarınız ile destek olmanızı rica ederiz.


Paylaşmayı Unutmayın;


E-Ticaret Sitenizin Kârını Yükseltme Sırları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme