1 Kasım 2016 Salı

Geri Dönüşüm Oranını Artırma Yolları

Geri Dönüşüm Oranını Artırma Yolları yazımız ile karşınızdayız.


Geri Dönüşüm Oranını Artırma YollarıE-ticaret alanına gönül verdiyseniz, pek çok soruya da aynı anda yanıt aramanız gerekir. Bu sorulardan biri de geri dönüşüm oranını artırma yolları ile ilgili olandır. Çünkü geri dönüşüm oranını artırmak ve bunu kalıcı hale getirmeyi başarmak, şirket karını artırır.


Ayrıca kâr oranı artan şirketler daha hızlı bir şekilde büyüme sürecine ilerler. E-ticaret alanında rekabetin ve hızın önemli olduğu göz önüne alındığında, geri dönüşüm oranını artırma yolları büyük önem kazanır.


E ticaret sitenizde yapacağınız düzenlemeler hem müşteri memnuniyetini artırır hem de satışlarınızı katlar. Müşterilerinizi ne denli satın almaya teşvik ederseniz, sipariş sayfasına ilerlemelerini de o kadar hızlandırmış olursunuz. Peki  geri dönüşüm oranını artırma yolları nelerdir? Sizler için derledik…


Geri Dönüşüm Oranını Artırma Yolları


– Sınırlı sayıda olan ürünü kim kaçırmak ister? Bazen çok fazla ihtiyaç duyulmasa bile psikolojik olarak tükenen ürünü alma isteği doğar. Bu anlamda ürün stoklarınızı eticaret sitenizde belirtirsiniz. Müşterilerinize kaçıracakları fırsatı belirtmek, satın alma süreçlerini hızlandıracaktır. Bilhassa az stok bulundurduğunuz ürünler varsa ürün adedini girmek, karar vermelerine yardımcı olur.


– Stoklar tükenince alışveriş cazip gelir. Aynı şekilde tükenen stokların yenilenmesi de kullanıcıları heyecanlandıran bir durumdur. Stok yenilendiğinde haber verilmesini sağlayan sistemi kullanıcılarınıza sunabilirsiniz. Bu sayede beğendikleri ürün yeniden stoklara girince haberdar olabilirler. Aynı zamanda hangi ürünlerin revaçta olduğunu da bu yöntem sayesinde kolaylıkla analiz edebilirsiniz.


– Ürünlerinizin altına küçük notlar düşebilirsiniz. Örneğin ücretsiz gönderi sağladığınız ya da hızlı kargo seçeneği sunduğunuz ürünlerde müşterileri bilgilendirebilirsiniz. E-ticaret dünyasında kullanıcılar zamandan ve nakitten tasarruf etmek ister. Her üründe olmasa bile belli başlı ürünlerde bu sistemi sağlamak kullanıcıların geri dönüşüm oranlarını olumlu yönde etkiler.


– Ödeme bilgilerinizi kullanıcılarınızın görebileceği noktalara yerleştirin. Bu sayede alışveriş sonunda hangi ödeme seçeneklerine sahip oldukları hakkında bilgi edinebilirler. Pek çok kullanıcı kredi kartını tercih etse de; kapıda ödeme yöntemi, PayPal ya da farklı kart seçeneklerini kullanmak isteyen tüketiciler de mevcuttur. Ödeme seçeneklerinizi net biçimde belirterek kullanıcıların kafa karışıklığını giderebilirsiniz.


Geri Dönüşüm Oranını Artırma Yolları konulu yazımızı beğendiyseniz lütfen yorumlarınız ile renk katınız.


Paylaşmayı Unutmayın;


Geri Dönüşüm Oranını Artırma Yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme