18 Kasım 2016 Cuma

E-Ticaret sitenizde ilk yapmanız gerekenler.

ecommerce_01Yeni bir e-ticaret sitesi için ilk satışlar geçekten çok zor ve önemlidir. Kısa sürede ilk satışlarını yapan bir işletmenin çok hızlı yol alacağı da tartışılmaz bir konudur. Bu yazımızda sizleri ilk satışlarınıza götürecek bazı ipuçları paylaşacağız.


Hediye Verin yada İndirim Yapın 


Bu yöntemin her zaman işe yaradığını sözleyebiliriz. Eticaret sitenizi yeni açtığınızda belirlediğiniz bazı ürünleri çapraz satışla hediye olark verebilir yada bazı ürünlerde oldukça iyi indirimler yapabilirsiniz. Bu kampanyaların duyurusunu da arkadaş çevreniz ve ailenizden başlayarak yapabilirsiniz 


Sosyal Medyayı Zorlayın 


Sosyal medyada yapılabilecek çok iş var tabiki de ancak yeni başlayanlar sosyal medya konusunda facebook ve instagramı kullanarak başlayabilirler. Buralarda yine çevremizden başlayarak çok geniş kitlelere ulaşabiliriz.


Facebook Reklamlarınızı Başlatın 


Facebook reklamları bir çok  reklam kanalına göre ölçeklenebilmesi sayesinde çok düşük bütçelerle, tamda satmak istediğiniz ürünü arayan yüzlerce kişiyi sizinle buluşturabilir. Reklam hesabı oluşturmak ve yönetmenin kolay olması da cabası tabi.


Pazar Yerlerinde Mutlaka Bulunun 


Pazar yerleri yeni bir girişim için gerçekten de aranılan herşeyi sunmaktadır. Pazaryerinde dükkanınızı açtığınızda zaten trafiği olan bir sitede satış yapmanın kolaylığını muhtemelen yaşayacaksınızdır. Özellikle N11 ve Gittigidiyor da olmasınız.


Fiyat Karşılaştırma Sitelerinde de Bulunmalısınız


Fiyat karşılaştıma sitelerinin yönlendirdiği trafik bütün kanallar içinde satın alma ihtimali en yüksek olan müşteri kitlesidir. Çok az bir trafikle hatrı sayılar bir satış yapabilirsiniz. Özellikle bilio , cimri ve akakçeyi öneririz.


Google reklamlarını denemelisiniz


Google internet üzerindeki en büyük reklam pazarıdır ve zamanla en büyük iş hacmini yaratabileceğiniz mecra da yine google reklamlarıdır. Yeni başlayanlar için ufak bütçelerle denemelerini tavsiye edebiliriz.Paylaşmayı Unutmayın;


E-Ticaret sitenizde ilk yapmanız gerekenler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme