3 Ocak 2018 Çarşamba

Alibaba 15 dakikada 5 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi.

Dünyanın önde gelen Çinli e-ticaret devi Alibaba, dün düzenlediği Bekarlar Günü etkinliğinde uyguladığı indirimle yeni bir satış rekoruna imza attı. İndirim başladığı andan itibaren saniyede 325 bin işlemin yapılığını belirten e-ticaret devi, ilk 15 dakikasında 5 milyar dolarlık satış gerçekleştirmeyi başardı.


Alışveriş kültürünün internete taşınması insanların büyük kolaylığa kavuşmasına olanak sağladı. Kurulan e-ticaret platformları ile küresel çapta insanlara ulaşmayı başaran bu siteler, sağladıkları fiyat avantajları ile de insanların ilgisini çekmeyi başardı. Hatta tüketim çılgınlığının en tepe noktalarına ulaşmasında büyük rol oynadı.


Bu çılgınlığın bir örneği dün gerçekleşti. Çinli e-ticaret devi olan Alibaba, 11.11 tarihinde yani Bekarlar Günü olarak adlandırdıkları tarihte indirim yaptı. Her yıl olduğu daha fazla ilgi gören indirim Alibaba’nın yeni bir satış rekoruna imza atmasına neden oldu.


İndirimin ilk 15 dakikasında 5 milyar dolarlık satış gerçekleştiren Alibaba, geçen 24 saatin sonunda 17.8 milyar dolarlık bir satışa imza atmayı başarmıştı. İlk 30 saniyede yapılan alışverişlerin %97 oranın mobil cihazlar aracılığıyla yapıldığını belirten firma, saniyede 325 bin işlemin yapıldığı belirtildi.


Dünyanın en zenginleri arasında olan Alibaba, 2016 yılına göre iki kat daha fazla satış yapmayı başardı. Her geçen yıl bütçesini katlayarak büyüten e-ticaret devi, tüm dünyanın dikkatlerini de beraberinde üzerine çekmeyi başarıyor.Alibaba 15 dakikada 5 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme