22 Ocak 2018 Pazartesi

Türkiye e-ticarette lider olacak

IMRG Küresel E-ticaret 2012 Görünümü raporuna göre Türkiye, önümüzdeki yıllarda e-ticaret ve internetin en hızlı büyüdüğü ülkelerden biri olacak.


IMRG Küresel E-ticaret 2012 Görünümü raporuna göre, 2011 yılında e-ticaret satışlarının geçen seneye göre yüzde 20 artışla 599 milyar euroya ulaşması beklenirken, gelecek yıllarda trilyonları aşacağı ifade ediliyor.


E-ticaret alanında lider olan ABD`yi, İngiltere ile Japonya takip ediyor. E-ticaretin geçen yıl yüzde 130 arttığı Çin`in içinde bulunduğu Asya ülkelerinin büyümeye öncülük edeceği, Ortadoğu ve Latin Amerika bölgelerindeki büyümenin de oldukça öne çıkması bekleniyor


IMRG öngörüsünde, ABD, İngiltere ve Japonya gibi gelişmiş piyasalarında daha yavaş büyüme hızı kaydedeceği ifade edilirken, yaklaşık yüzde 10-15 büyüme öngörülüyor.


E-ticaret alanında Avrupa`da en hızlı büyüyen piyasaların Türkiye, Polonya, Fransa, İtalya, İspanya ve Rusya olması bekleniyor.


Raporda, 2011 sonu itibariyle internet kullanıcıların toplam sayısının 2,2 milyara ulaşacağı ve bu sayının bir kaç yılda 3,5 milyarı bulacağı bildirildi. İnternetin en hızlı büyümesinin beklendiği ülkeler sıralamasında Türkiye`nin yer almasının beklendiği buna bağlı olarak e-ticaretteki artış hızının gelişmiş ülke artış hızını geride bırakacağı kaydedildi.Türkiye e-ticarette lider olacak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder