21 Mart 2018 Çarşamba

E-Ticarette Web Sitesi Tasarımı

E-Ticarette Web Sitesi Tasarımı


E-Ticarette Web Sitesi Tasarımı


Teknolojinin gelişmesi ile internet hayatımızda ciddi bir konum kazandı. Günümüzde insanlar pek çok ihtiyacını online alışveriş aracılığıyla karşılıyor. Hal böyle olunca da firmaların e-ticaret satışlarını artırmak için web tasarımlarına özen göstermeleri gerekiyor. E-ticarette web tasarımının etkisi göz önüne alındığında bunun kaçınılmaz olduğu da aşikar. E-ticarette web tasarımın önemini birlikte hatırlayalım…


– Tasarım ürünlerinizi sergilediğiniz bir vitrin gibidir. Ne kadar sade ve şık olursa, hedef kitlenizin ilgisi de o denli canlanacaktır. Potansiyel kitleniz sayfanızı ziyaret ettiğinde onları kalıcı hale getirmek için web tasarımınına azami özen göstermelisiniz. En ilgi çekici kampanyalarınızı ve ürünlerinizi ana sayfada sergilemek herkeste merak uyandırır. Bu sayede onların ürüne ve sonrasında sepete yönelmelerini sağlayabilirsiniz.


– Profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız, isteklerinizi gerçekleştirecek birikime sahip profesyonel bir ekiple çalışmalısınız. Özensiz şekilde kurulan web sitelerinin altyapısı kısa sürede çöktüğü gözlenmiştir. Satış grafiğinizi yükseltmek için hedef odaklı çalışan uzman bir web tasarım ajansı ile çalışmanız yararlı olacaktır.


E-ticaret sitenizin tasarımında yaratıcı değil etkili olmanız esastır. İyi bir web tasarım, sağlam bir iletişim ortamı yaratır ve markanın imajını pozitif yönde etkiler. Bu sebeple web tasarım hizmetlerinizde kreatif olmaya değil, e-ticaret dinamiklerinizi canlandıracak etkili fikirlere yer vermeniz değerlidir.


– Web tasarımı alanınızdaki rakiplerinizden sıyrılmak için avantajlı bir yoldur. Kendinize özgü, sizi bütünüyle yansıtan ve kullanışlı bir web tasarımı ile diğer isimler arasından kolayca sıyrılabilirsiniz. Görsellik potansiyel müşterilerinizi cezbeden ilk güçtür.


– Site navigasyonunuzun özenli olmasına dikkat etmelisiniz. Müşterileriniz aradığı ürüne kolaylıkla ulaşabilmeli ve hangi sayfada olduğunu belirten kategori çubuğu da görünür bir yere yerleştirilmelidir. Aynı zamanda sitenizdeki arama kutucuğunu kolay görülen bir noktaya konuşlandırmak da büyük yarar sağlayacaktır.


– Müşterileriniz zamandan tasarruf etmek için online alışveriş tercihinde bulunurlar. Fakat sitenizin yavaş yüklenmesi onların sabırsızlık içerisinde siteyi terk etmesine neden olur. Bunu önlemek için e-ticaret sitenizin hızında iyileştirmeler yapmalısınız.E-Ticarette Web Sitesi Tasarımı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme