26 Ekim 2018 Cuma

E-ticaret Vakfı, Scamadviser"i satın aldı

E-ticaret Vakfı, çevrimiçi alışveriş yapanların çevrimiçi bir şey satın almadan önce iyi bilgilendirilmiş bir karar vermelerine yardımcı olmayı amaçlayan İngiliz web sitesi Scamadviser’ı satın aldı. Web sitesinin arkasındaki teknoloji ile E-ticaret Vakfı, küresel e-ticaret güven çözümünü daha da güçlendirmek istiyor.


Scamadviser, 2012 yılında kurulan tüketiciler için popüler bir çevrimiçi platformdur. Çevrimiçi hizmetten yararlanmak isteyen ve çevrimiçi olarak güvenle alışveriş yapabilmeleri için yılda 24 milyondan fazla kullanıcı çekmektedir. Yıllar boyunca, Scamadviser 185 milyondan fazla otomatik güven kontrolü gerçekleştirdi ve neredeyse iki milyon dolandırıcı web sitesi tespit etti.


Scamadviser teknolojisiyle güvenin geliştirilmesi


Şimdi, E-ticaret Vakfı bu teknolojiyi küresel e-ticaret güvenini Safe.Shop’u geliştirmek için kullanmak istiyor . Bir online mağaza aslında bir aldatmaca olup olmadığını görmek için 40’dan fazla teknik kontrol içeren bir kendini geliştiren formül ile AI algoritması kullanacaktır. Pan-Avrupa organizasyonuna göre, Scamadviser teknolojisini entegre etmek, Safe.Shop’u genel sertifikasyon sürecinin bir parçası olarak otomatik bir ‘Güven Puanı’ kullanan tek güvencedir.


‘Satın alma mantıksal bir seçimdi’


E-Ticaret Vakfı Genel Müdürü Jorij Abraham, “Scamadviser’ı satın almamız, Ekim 2017’de hızla büyüyen küresel güven markamızı Safe.Shop’u başlattıktan sonra mantıklı bir seçim oldu” diyor. “Tüketicilere çevrimiçi bir mağazanın güvenilir görünüp görünmediğine anında sayısal bir gösterge veriyor. Ayrıca, hem tüketiciler hem de web sitesi sahipleri, Güven Puanının nasıl hesaplandığını ve hangi güven faktörlerinin dayandığını anlayabilirler. ”


Önümüzdeki birkaç ay içinde, E-ticaret Vakfı, algoritmayı daha da geliştirecek ve hem tüketiciler hem de çevrimiçi mağaza sahipleri için daha anlaşılır hale getirecek.E-ticaret Vakfı, Scamadviser"i satın aldı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder