11 Aralık 2018 Salı

Hollanda, BM"nin e-ticaret endeksinde birinci sırada yer alıyor

Hollanda, BM konferans UNCTAD’ın yıllık B2C E-ticaret Endeksi’nde bir numaradır. Hollandalılar, şimdi 19. sırada yer alan Lüksemburg’u aştı . İlk üçü Singapur ve İsviçre tarafından tamamlandı.


B2C E-commer Index [ pdf ], bir ekonominin çevrimiçi alışverişi desteklemeye hazırlığını ölçer. Bu yıl, endeks bir önceki baskının yedi üzerinde 151 ülkeyi kapsamaktadır. Ülkeler, posta güvenilirliği, interneti kullanan kişiler ve güvenli internet sunucuları miktarı gibi çeşitli göstergelere göre sıralanmıştır.


İlk 10’da 8 Avrupa ülkesi


Geçen yıl, bu listede lider Lüksemburg oldu, ancak ülkenin teslimat güvenilirliği bir azalma nedeniyle , Batı Avrupa ülkesi şimdi 19 th . Geçtiğimiz yıl dördüncü olan ve 2015 yılında ilk endekste ikinci sırada yer alan Hollanda , şimdi yeni bir numara oldu. Toplamda, endeksin ilk on sekizi Avrupa ülkelerinden oluşmaktadır.


UNCTAD B2C E-ticaret Endeksi 2018’de ilk 10 ekonomi.

Hollanda’da 40.000 online satıcı bulunuyor


Hollanda, çoğu göstergeyle, özellikle de en üst sırada yer aldığı güvenli sunucularla iyi performans göstermektedir. Çalışma, “Güvenli sunucular e-ticaret mağazaları için bir vekil olarak kullanılıyor ve Hollanda, Avrupa Birliği’nin en yüksek rakamı olan 2016’da 40.000’in üzerinde çevrimiçi perakendeci çevrimiçi perakendecilere sahipti”. Hollanda ayrıca dünyanın en yüksek ikinci çevrimiçi alışveriş oranına sahiptir, yani 15 yaş ve üstü nüfusun yüzde 76’sı.


AB’de en çok on ülke 1 milyon kişi başına pureplay web mağazaları (2016).

Hollanda, BM"nin e-ticaret endeksinde birinci sırada yer alıyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder