12 Aralık 2018 Çarşamba

Google’ın Fransa’daki Amazon’la rekabet edeceği yeni pazar yeri

Google Alışveriş yakında basit bir fiyat karşılaştırma motorundan daha fazlası olacak. 2019’un başlarında, Google kendi pazarını Fransa’da tanıtacak. Yeni Google Alışveriş platformuyla, teknoloji şirketi doğrudan Amazon ile rekabet edecek.


LSA dün yayınlanan özel haberi yayınladı ve Google beta’nın Google Alışveriş Eylemleri programını birkaç gün önce başlattığını söyledi. “Bu, Google Alışveriş’in bir pazara dönüştürülmesine neden olacak, bu da Google’ı Amazon ve Cdiscount’un bir e-ticaret rakibi haline getirecektir.”


Lansman 2019’un başlarında gerçekleşecek


Fransa’daki Google Alışveriş İşlemlerinin resmi lansmanı 2019’un başlarında gerçekleşecek. Google artık platformu, Auchan, Boulanger, Carrefour ve Fnac Darty gibi üçüncü taraf perakendecilerle test ediyor. Yeni pazar yeri, bazı ekran görüntülerini paylaşan LinkedIn’de bir Fransız perakendecisi tarafından da dile getirildi.


Yeni platformda, perakendeciler ürünlerini Google kullanıcılarına sunabilir. Google ödemeleri ele alır, ancak bağlı perakendecilerin lojistiğe dikkat etmesi gerekir. LSA, hizmetin Android telefonlarda ve sesli özellikli akıllı hoparlörlerde bulunabilen Google Asistan aracılığıyla da sunulacağını söyledi.


Yeni Google Alışveriş nasıl çalışır?


Yeni Google Alışveriş platformu, Fransa’daki kullanıcıların teknoloji, sağlık ve güzellik, oyunlar, oyuncaklar ve yiyecek gibi çeşitli kategorilerdeki ürünleri satın almalarını sağlıyor . Alışveriş yapanlar, alışveriş sepetlerini farklı satıcılardan gelen ürünlerle doldurabilir ve bir satın alma işlemi gerçekleştirebilir. Bunun için “Google ile satın al” düğmesini tıklamanız yeterlidir.


Google, platform aracılığıyla gerçekleşen her satış için bir komisyon kazanır, ancak LSA’ya göre, Google tarafından istenen komisyon ücreti, Amazon tarafından istenen teknik ücretten düşüktür.


Google Alışveriş İşlemleri hesabı gerekli


Ürünlerini Google Alışveriş’te sunmak isteyen satıcıların, ürünlerini de ekleyebilecekleri Google Merchant Center’da bir hesaba sahip olmaları gerekir. Bir Google Alışveriş Eylemleri hesabını etkinleştirerek, artık yalnızca Google Alışveriş’teki reklamlarını yönetebilir, ancak yeni pazar alanını da kullanabilirler.


Google Alışveriş’te, “Google ile Satın Al” etiketiyle bir ürün sayfası.

Google’ın Fransa’daki Amazon’la rekabet edeceği yeni pazar yeri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder