13 Aralık 2018 Perşembe

Google Pay, Fransa’da başladı

Google Pay, küresel genişlemesini sürdürüyor. Şu anda Fransa’da hizmete başladı. Fransa’daki altı farklı bankadan müşteriler Google’ın mobil ödeme hizmetini kullanmaya başladı. Google Pay, Fransa’daki çeşitli çevrimiçi hizmetlerde ve perakendecilerde de kullanılabilir.


Lansman ile birlikte Google, Samsung Pay ve Apple Pay gibi Avrupa ülkelerinde zaten mevcut olan kalabalık bir pazara katıldı. In France Boon, Boursorama Banque, Edenred Fransa, Lidya, N26 ve Revolut: Google altı bankalar ve kredi kartı şirketleri Visa ve MasterCard için destek alıyor. Bir yedinci oyuncu, Up, sıradaki olduğu söyleniyor .


Online satıcılar Google Pay’i kabul etmeye başladı.


Fransız tüketiciler, Google Ödemeyi temassız ödemelerin beklendiği her yerde kullanabilir. Teknoloji şirketi, Google Pay’i kullanarak ödemeleri kabul etmek için birkaç Fransız çevrimiçi perakendeciyle de ortak çalışıyor. Bu e-ticaret şirketleri arasında Deliveroo, Flixbus, Asos ve Ryanair bulunmaktadır.


Google Pay’i Fransa’da nasıl kullanırım?


Google Pay ile tüketiciler, ödeme uygulamasına bir kredi kartı veya banka kartı bağladıktan sonra nfc özellikli akıllı telefonlarını ödeme yapmak için kullanabilir. 30 Euro altındaki ödemeler için ekranın kilidini açmak yeterlidir, bu eşiğin üzerindeki ödemeler için, kullanıcıların işlemleri parmak izi veya parola gibi güvenlik yöntemleri ile yetkilendirmesi gerekir.


Avrupa’da, Google Pay şu ülkelerde kullanılabilir: Belçika, Danimarka, Almanya, Finlandiya, Fransa, İrlanda, İtalya, Norveç, Polonya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık.Google Pay, Fransa’da başladı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder