17 Aralık 2018 Pazartesi

E-Ticaret Sitenizde Ürün Açıklamaları Nasıl Olmalı ?

İnternet üzerinden ürün alan tüketicinin sadece ürünün fotoğrafları ve açıklamalarını gördüğünü ve bu bilgiler ışığında siparişleri verdiğini biliyoruz.


Daha fazla satış yapmak ve müşterinizin aklında soru bırakmamak için ürün açıklamalarını özenle düzenlemeliyiz.


Müşterinizin aklında bir soru kalmaz ise güven duyar ve sipariş vermesi daha hızlı olur.


Bununla ilgili bazı konuları maddeler halinde sizlere sunacağız;


 • Elektronik ticarete konu olan malın stok bilgisi doğru olarak verilmelidir. Sipariş sonrasında müşteriye sipariş verdiğiniz ürünü temin edemedik demek en büyük hata olacaktır.

 • Ürünün İçeriği hakkında detaylı bilgiye yer verilmelidir. Kutu içerisinde hangi aparatların çıkacağı eğer hizmet ise hizmetin tam kapsamı belirtilmelidir.
  Örn:Bluetooth hoperlör satıyorsanız. Şarj adaptörü,kablosu gibi içeriğinde olan ürünler belirtilmelidir.

 • Ürünün malzeme yapısı müşteriye bilgi olarak verilmelidir.
  Örn: Çanta satıyorsanız gerçek derimi sunni derimi olduğuna dair bilgi verilmelidir.

 • Tüketicinin ürünün boyutlarını tam olarak algılayabilmesi için ölçüleri anlaşılır şekilde verilmelidir. 90’lı yıllarda bir gazetenin verdiği müzik seti olayını çoğunuz hatırlarsınız. Reklamlarda dev gibi gösterilen müzik seti ekmek boyutundan daha küçüktü. Ve halk tarafında infial olmuştu.

 • Ürünün hangi şartlarda kullanılabileceğine dair kullanım bilgilere yer verilmelidir.
  Örn: Satılan ürün bir telefon ise şu sıcaklıklar arasında çalışmaktadır. Şu kablosuz bağlantı protokollerini destekler gibi bilgileride vermeliyiz.

 • Varsa garanti bilgisine ait detaylı bilgi ve hangi şartlarda garantinin geçerli olacağı gibi bilgileri sunmanız gereklidir.

 • Ürünün arızalanması durumunda veya kurulum aşamasında servis ve teknik desteği nasıl ve kim tarafından verileceğine dair bilgilere yer verilmeli.
  Örn:Klima siparişinizde hangi servisin gelip kuracağı ve ücretlimi ücretsiz mi olacağı bilgisi verilmeli.

 • Satılan ürünlerin tedarik süresi, kargo ve teslimat süresi gibi hususları belirtilmeli

Yukarıda özet şekilde ürün açıklamaları kısmındaki bilgileri nasıl düzenleyeceğinizi belirttik.  Eğer sorularınız varsa yorumlar kısmına bırakabilirsiniz. Cevaplamaktan memnuniyet duyarız.E-Ticaret Sitenizde Ürün Açıklamaları Nasıl Olmalı ?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme